KurslarMüzik Kursları

Yeni Başlayanlar için Keman Kursu

Bu içeriğimiz de Yeni başlayanlar için keman kursu hakkında bilgi vermek istiyoruz. Özellikle Karşıyaka keman kursuna başlamadan tüm soru işaretlerini objektif şekilde aydınlatacağımızdan emin olabilirsiniz. Uzun uzun karmaşık cümlelerden ziyade İzmir keman kursu olan Kaya Sanat Akademi’de sizlerin neleri beklediğini anlatmaya çalışacağız. Yeni başlayanlar için keman kursu hakkındaki detaylara göz atıyoruz.

Keman Kursu Seçiminden Başlıyoruz!

keman kursu

İzmir de keman kursu araştırması yaparken kemanı sizlere sevdirecek sizinle beraber bu eğimde gerekli motivasyonu sağlayacak keman kursu ile keman hayatınıza başlamanızı öneriyoruz.

Keman zor denilen enstrüman kategorisinde olduğunu sürekli duyuyoruz. Kaya Sanat Akademi keman kursu ile keman çalmak çok kolay ! Keman çalmak için sadece istemenizi ve bu konuda emek harcamanızı istiyoruz. Günlük çalışmalarınız 30 dakika olması yeterlidir.

Öncelikle keman diğer enstrümanlara nazaran biraz daha nazlı bir enstrümandır. Fakat bir o kadar da asil ve sizlere uzun süre arkadaşlık edecek ve yanınızdan ayırmayacağınız bir dostluk edineceksinizdir.

Keman çalmak için yaş önemli mi?

izmir keman kursu

Keman kursuna başlamak için hep akıllar da çocukken başlamak önemlidir gibi bir tanım yerleşmiştir. Evet ciddi şekilde keman çalıp konservatuvar derecesinde keman çalmak isterseniz çocukken başlamanız önemlidir.

Fakat tamamen hobi olarak çalmak için yaşın inanın ki bir önemi yoktur. Sadece istemek ve günde 20-25 dakika zaman ayırmanız keman çalmanız için yeterli olacaktır.

Keman Kursuna Başlarken İlk 2 Ders Keman Almıyoruz!

keman dersi

Keman eğitimine başlarken ilk 2 ders kurumuzun kemanları ile ders yapıyoruz. Hem kendinizi test ediyorsunuz hem de bu aşamadan nasıl bir keman alabiliriz neler yapabiliriz bunları kararlaştırıyoruz. Alacağımız keman hem bütçenizi aşmaması hem de bu

Keman kursuna başlarken keman almadan önce muhakkak keman eğitmenimizin görüşlerini almanızı öneririz. Çünkü keman almak için tecrübelerimizden faydalanmanızı isteriz. Bütçenizi aşmayan çok daha uygun keman alabilirsiniz.

İlk keman derslerinde nota öğreniriz gibi düşünülse de aslında direk keman ve nota öğrenmeyi aynı anda başlatıyoruz. Bu sayede keman öğrenmek daha kısa sürede gerçekleşiyor.

Keman Kursuna Başlarken Seviyelerinizi Belirliyoruz.

keman dersi

Keman kursuna byeni başlayan öğrencilerimiz daha önceden keman çalmışlarsa deneme dersinde seviyelerini kontrol edip en temiz seviyesini bulup bunu seviyeden başlatıyoruz. Keman dersine başladığınız zaman her öğrencimizi en başa aldırırsak hem motivasyonunuz düşecek hem de var olan alışkanlıklarınızın düzelmesi moralini bozacaktır.

Seviyeyi Nasıl Belirliyoruz.

  • Keman Tutuş ve Duruş
  • Nota Okuma Becerisi
  • Sol El Tekniği
  • Eşlik Enstrümanına Uyum Sağlama
  • Keman Yay Tekniği
  • Keman Pozisyon ve Süsleme Teknikleri

Keman Dersine Başlamadan Tanışma Dersi!

KEMAN KURSU

Keman kursuna başlamadan kimden eğitim almanız gerektiğini bilmeniz en doğal hakkınızdır. Bundan dolayı kurs merkezine ücret ödemeden keman eğitmeniniz ile muhakkak tanışmanız ve 15-20 dakikalık tanışma dersi yapmanızı önemsiyoruz. Keyif alacağınızı hissettikten sonra kaydınızı yaptırmanızı öneriyoruz.

Keman Kursuna Başlayanlar Ne Zaman Şarkı Çalıyorlar?

En çok sorulan sorulardan bir tanesini olduğunu söylemeliyiz. 🙂 Öncelikle keman çalmak için bu soruya karşılık sizlerin hedefini soruyoruz. Keman ile gelmeniz gereken bir hedef var mı ?

Hedeften kastımız bir öğrencimiz Sarı gelin türküsünü çalmak derken diğer bir öğrencimiz Mozart eserleri çalmak istiyor. Burada bizler şu şekilde yardımcı oluyoruz sizlere; Keman çalarken çaldığınız ne olursa olsun güzel duyulması için 3 aylık süre gereklidir.

Gerek YouTube kanalımızdan gerek Kaya Sanat Akademi öğrencileri ile yaptığımız analizler sonucunda sıfırdan başlayıp kulağa hoş gelecek şekilde eser çalmak için 3 aylık bir süre yeterlidir. 3 aydan sonrası artık daha güzel keman çalmak için teknik çalışmalar yoğunlaşacaktır.

Keman Çalmak Zor Mu diye merak ediyorsanız bunun için ayrı bir blog içeriğimiz var. Mutlaka okumanızı öneririz.

Keman Kursu İçin Yaş Sınırı Var Mı?

KEMAN KURSU YAŞ SINIRI

Keman kursu için yaş sınırımız belirledik. Yaş sınırını belirlerken kemanın diğer enstrümanlara nazaran biraz daha nazlı ve zor olmasından kaynaklı 7 yaş ve üzeri olarak söyleyebiliriz. Üst yaş sınırımız bulunmamakla beraber keman çalmak isteyip fırsat bulamayan yetişkinler kesinlikle denemeli…

Özellikle keman kursu konusunda hem youtube hemde instagram içeriklerimiz ile kursumuza gelemeyenler dahi bir çok konuya hakim olmaktadırlar. Aslında keman çalmak zor değil bu konuda biraz eğitmenler olarak ince eleyip sık dokumak gerekir.

Keman çalacak öğrencimizi iyi tanır nasıl anladığını çözersek çok kolay ilerleyebiliriz. Burada sadece siz değil bizler de emek vermeliyiz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı