KurslarMüzik Kursları

Yeni Başlayanlar için Keman Kursu

Karşıyaka keman kursuna başlamadan tüm soru işaretlerini objektif şekilde aydınlatacağımızdan emin olabilirsiniz. Uzun uzun karmaşık cümlelerden ziyade İzmir keman kursu olan Kaya Sanat Akademi’de sizlerin neleri beklediğini anlatmaya çalışacağız. Yeni başlayanlar için keman kursu hakkındaki detaylara göz atıyoruz.

Keman kursuna başlamadan önce bilmeniz gerekenler!

Öncelikle keman diğer enstrümanlara nazaran biraz daha nazlı bir enstrümandır. Fakat bir o kadar da asil ve sizlere uzun süre arkadaşlık edecek ve yanınızdan ayırmayacağınız bir dostluk edineceksinizdir.

Keman çalmak için yaş önemli mi?

Yeni Başlayanlar için Keman Kursu

Keman kursuna başlamak için hep akıllar da çocukken başlamak önemlidir gibi bir tanım yerleşmiştir. Evet ciddi şekilde keman çalıp konservatuvar derecesinde keman çalmak isterseniz çocukken başlamanız önemlidir.

Fakat tamamen hobi olarak çalmak için yaşın inanın ki bir önemi yoktur. Sadece istemek ve günde 20-25 dakika zaman ayırmanız keman çalmanız için yeterli olacaktır.

Keman kursuna başlarken İlk 2 ders keman almayın!

Keman kursuna başlarken keman almadan önce muhakkak keman eğitmenimizin görüşlerini almanızı öneririz. Çünkü keman almak için tecrübelerimizden faydalanmanızı isteriz. Bütçenizi aşmayan çok daha uygun keman alabilirsiniz.

Kursumuzun kemanını kullanıp kendinizi denemelisiniz. Her ihtimali göz önünde bulundurarak keman satın almadan yinede kursumuzun kemanını kullanabilirsiniz.

Deneme dersini mutlaka talep etmenizi isteriz!

Yeni Başlayanlar için Keman Kursu

Keman kursuna başlamadan kimden eğitim almanız gerektiğini bilmeniz en doğal hakkınızdır. Bundan dolayı kurs merkezine ücret ödemeden keman eğitmeniniz ile muhakkak tanışmanız ve 15-20 dakikalık tanışma dersi yapmanızı önemsiyoruz. Keyif alacağınızı hissettikten sonra kaydınızı yaptırmanızı öneriyoruz.

Keman kursuna başladıktan sonra ne zaman şarkı çalabilirim?

Gerek YouTube kanalımızdan gerek Kaya Sanat Akademi öğrencileri ile yaptığımız analizler sonucunda sıfırdan başlayıp kulağa hoş gelecek şekilde eser çalmak için 3 aylık bir süre yeterlidir. 3 aydan sonrası artık daha güzel keman çalmak için teknik çalışmalar yoğunlaşacaktır.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı
WhatsApp Destek Hattı
Gönder