KurslarMüzik Kursları

Yeni Başlayanlar için Gitar Kursu

İzmir’in en kaliteli ve en hızlı öğreten kursu Kaya Sanat Akademi her yaştan kursiyerlere 2 ay içerisinde şarkı çaldırmayı başaran nadir kurslardan biri tanesidir. Özellikle klasik ve elektro gitar konusunda öğretim metotlarımızı güncelledik.

Teknik tabi ki önemli fakat sıkıcı parmak egzersizlerini uzun uzadıya yapmak veriminizi düşürecektir. Bundan dolayı şarkıya eşlik etme ve akor mantığını öğrendikten sonra heveslenecektir. Teknik bilgileri şarkı eşliği yaparken aralarda öğretmek enerjisinin düşmesini engelleyecektir.

Önemli olan sevdirmek ve kısa sürede başarıya ulaşması için elimizden geleni yapmaktır. Örneğin caddelerde rüzgar şarkısını keman hocamız keman ile çalarken bu şarkıya eşlik etmesi öğrencimizi müziğin içine çekecektir.

Gitar çalmak zor mu?

Yeni Başlayanlar için Gitar Kursu

Gitar çalmak aslına bakarsanız kolay enstrümanlardandır. Fakat eğitmenlerin sizlere anlattığı metoda ve tekniğe göre zorluğu değişebiliyor. Özellikle klasik gitar da bütün klavye üzerindeki sesleri veya notaları tek tek öğretmeye kalkmak sizlerin aklını karıştıracak, sıkıcı gelecek belki de gitar çalmak istemeyecektir.

Gitardan zevk alacağınız sizleri kısa yoldan amaca ulaştıracak şekilde öğretmelidir. Bu şekilde çok daha keyifli çok daha hevesli olacaktır öğrenciler.

Gitar çalmak, şarkılara uygun akorlar ile gitar çalmak aslına bakarsanız kemana göre çok daha kolaydır. Bizler gitar kursları için öğrencilerimize kendilerini iyi hissedecekleri şekilde hem eğlenceli hemde öğretici birebir kişisel program hazırlayarak yardımcı oluyoruz.

İlk 2 ders gitar almayın!

Karşıyaka gitar kursumuzda derslere başladığınız da bizler gitar almanızı istemiyoruz. Öncelikle kurumumuzda yeterince gitar bulunmaktadır. Önce denemenizi kendinizi test etmenizi rica ediyoruz. Derslerde sınıflarımızda kullanacağınız her çeşit gitar bulunmaktadır.

Bunun üzerine bu süreçte gitar eğitmenimiz sizlerin bütçesine uygun gitar seçeneklerini sizlere sunacaktır. Sizler maddi olarak kendi gitarınızı alana kadar kurumumuz gitarını ücretsiz kullanabilirsiniz.

Hiç merak etmeyin ve acele etmeyin, sizler verim almaya ve kendinizi geliştirmeye çalışın. Gerisini bizim halledeceğimizden kuşkunuz olmasın. Ayrıca alırken dikkat etmeniz gereken hususları Gitar Satın Alırken Mutlaka Bilmeniz Gerekenler başlıklı yazımızda toparladık.

Klasik gitar mı elektro gitar mı?

Yeni Başlayanlar için Gitar Kursu

Bu karmaşa yıllardır devam etmektedir. Elektro gitar çalmak istiyorum fakat klasik gitardan başlamam gerekiyor dediler. Sizler hangi müzik tarzını benimseyip dinliyorsanız o tarza uygun gitarı kursu alabilirsiniz.

Özellikle elektro gitar kursu almak isteyen öğrenci adaylarımız klasik gitar kursu ile başlamak zorunda değilsiniz. Bu konuda kendinizi sıkmayın ne isterseniz o tarz gitar kursu ile müzik hayatınıza başlayabilirsiniz. Klasik Keman Çalan Elektro Keman Çalabilir Mi ? diye düşünüyorsanız ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Klasik gitar ile elektro gitar birbirlerinden farklı yapıdadırlar. Yani teknikleri farklı olduğundan dolayı hangisini isterseniz onunla başlayabilirsiniz.  Hala karar verme aşamasındaysanız eğer sizlere rehber olabilecek Elektro gitar çalmak istiyorum klasik gitardan mı başlamalıyım? başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kaç yaşında gitar kursuna başlamak gerekir?

Gitar kurslarına başlarken özellikle yaş konusu her zaman merak edilir. Kaya Sanat Akademi Karşıyaka gitar kursları 5 yaş itibari ile gitar öğrencilerimiz kursa alabiliyor. 5 yaştan ufak öğrencilerimizin bazen parmak uçları acıyabiliyor.

Bizler buna dayanamayız. Azcık daha bekleyip 5 yaş ve sonrası için gelebilirsiniz şeklinde öğrencimizi beklemeye alıyoruz. Yetişkinler için herhangi bir yaş ortalamamız bulunmamaktadır. Dilediğiniz yaşta gitar kursuna başlayabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı