Kaya Sanat Blog

La Majör Gitar Akoru Nasıl Çalınır?

Gitar kursuna başlamadan önce gitar akoru nedir ve gitar akoru nasıl basılır gibi sizlere en çok lazım olacak gitar akorlarını sizlere paylaşmak istedik. Öncelikle belirli akorları öğrendiğiniz de bu eserleri çalabileceğinizi bilmenizi isteriz.

”A” harfi ulusal müzik dilinde LA olarak adlandırılır. A harfinin yanına ”m” harfi geldiğin de yani ”Am” olduğu zaman ise LA minör anlamına gelir. Tek başına ”A” harfi gördüğünüz zaman LA majör olarak anlaşılması gerekir. Yukarı da ki resim de LA Majör  akorunun nasıl basıldığı görülmektedir.

İzmir de gitar kursuna başlayan öğrencilerimizin de ilk olarak öğrendiği akorlardan birisidir. Bundan  dolayı sizlerin bir çok eser de karşınıza çıkacağından öğrenmenizi istediğimiz akorlardandır. Öğrendiğiniz akorlar sadece klasik veya akustik gitar da değil elektro gitar ile de çalabilir.

Gitar kursu ile alakalı merak ettiklerinizin için gitar kursu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı