Kaya Sanat Blog

Piyano çalmak ne kadar sürede öğrenilir?

Piyano çalmak isteyenlerin aklına gelen piyano çalmak ne kadar sürede öğrenilir? sorusunun cevabına birlikte bakalım. Aslında bu süreden çok sizlerin ne çalmayı istediğiniz de kendinizi iyi hissedeceğiniz ile alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Sağ ve sol eli koordinasyonu olarak belli bir kalıba girmeniz gerekecektir.

Gözünüz korkmasın iyi bir eğitmen ile ortalama 1 ay ile 3 ay arasında bu sistem oturmuş olacaktır. Piyano kursuna başlarken önemli olan ne çaldığınız değil nasıl çaldığınız olmalıdır. Çok basit bir ezgiyi mükemmel bir ahenk ile çalmak paha biçilemez bir duygudur. Bakış açınızın bu şekilde olmasını isteriz.

Günümüz piyano ve müzik kurslarının dezavantajlarından bir tanesi öğrencileri fazla teknik ve nota ile boğarak hevesinin kırılmasına yol açabilmektedir. Nota ve teknik kazandırılmalı fakat her öğrenciyi konservatuvara hazırlarmış gibi hazırlanmamalıdır. Uzun yıllar sıkıcı eğitimlerden çok artık daha basit anlatımlar ile kısa sürede piyano öğretmeyi başardığımızı bizler değil öğrencilerimiz söylüyor.

Piyano çalmaya yeni başladıysanız veya başlamak üzereyseniz sizler için hazırladığımız 🎹 Piyano Çalmak İsteyenler Mutlaka Bilmesi Gerekenler başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Kaya Sanat Akademi – Piyano Günlükleri 1

Kaya Sanat Akademi – Piyano Günlükleri 2

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek Hattı
Gönder