Kaya Sanat Blog

Keman Modelleri Ve Fiyatları

En çok kullandığımız ve aldığınız da sizleri pişman etmeyen keman modellerini bunun yanında keman fiyatlarını sizlere yazmaya çalışacağız. Günümüzde keman fiyatları ve modellerinden çok alacağımız kemanı çalmak kemanın kalitesini göstermektedir.

Şu unutulmamalıdır ki internetten keman kesinlikle alınmaz. İnternetten keman alan öğrencilerimiz ile yaşadığımız diyaloglardan bir kaçından bahsetmek isterim.

Eren hocam merhaba keman kursuna başlamak istiyorum. İnternetten keman aldım ama sanırım bir şeyi eksik. Sayıyorum parçaları aaa bir bakmışız kemanın arşesi yani yayı yok.

Merhabalar keman kursuna başlamak istiyorum. Ben kemanımı da aldım. Bizde süper haydi başlayalım yastığımızı takalım diyorum. Bir bakmışız yastık yok . Yastık fiyata dahil değilmiş 70-80 TL’de yastığa veriyorsunuz. Bu ekstra olduğunda can sıkıcı oluyor tabi.

Rösler Rsa 3 keman modeli ve fiyatı 

Rösler çok eski olarak birçok keman öğrencisinin elinden geçmiştir. İzmir de keman kursuna başlayan bir çok öğrenci müzik kurslarına başlamadan önce dönüp dolaşıp mutlaka rösler keman almıştır. Bu keman sorunsuz bir şekilde sizleri idare eden öğrenene kadar başka keman almanıza gerek bıraktırmayan bir keman modelidir.

Bu kemandan çok iyi bir performans beklenmemelidir. Tellerini çok iyi bir tel taksanız dahi kapasite olarak belli bir ses seviyesinin üzerine çıkması çok mümkün değildir.

Şuan 950 TL ortalama fiyatı ile fiyat performans açısından birazcık bizleri üzüyor. Çek yapımı olan bu kemanda rahatsız olduğumuz konu kemanın sesini kendi içine hapsetmesidir. Çek kemanları genel olarak el yapımı olarak yapılıyor dersler fakat fabrikasyon keman olduğunu söylemeliyiz.

Straus 1876 keman modeli ve fiyatı

Keman Modelleri Ve Fiyatları

Çok eski bir geçmişi olmayan fakat son 3 yıldır keman piyasasına çok hızlı giren bir keman modelidir. Bizler hem online keman kursu hem de İzmir de keman kursuna başlayan öğrencilerimiz tarafından kullanılan fiyat olarak çok makul olan bir kemandır.

Olumsuz olarak şunu söyleyebiliriz ki arşesi ağır ve kalındır. Az daha hafif ve ince yapılabilirmiş. Eskitme görünümlü tını olarak da yumuşak bir tınıya sahiptir. Çin malı olan kontrplak keman olmasına rağmen tınısı bir çok kemanı geride bırakmaktadır. Özellikle fiyat olarak 600-630 TL civarında tam set olarak satılmaktadır.

Bu fiyat içerisinde keman – keman kutusu- keman yayı-keman reçinesi- keman yastığı hepsi dahil olarak satılmaktadır.

Struga keman modeli ve fiyatı

Struga keman olarak bizlerin mid sesli dediğimiz yani çok fazla tiz bir sese sahip olduğu için bizler tarafından sınıfta kalmıştır. Yani fiyatına göre 440 TL fiyatı olsa da biraz daha verip daha yumuşak bir tınılı sizleri daha çok motive edecek bir kemana sahip olmak çok daha mantıklı olacaktır.

Kapı gıcırtısı gibi bir kemandan düzgün ses çıkarmak için sabırlı olmalısınız. Yada sıkılıp yapamıyorum deyip keman kursunuzu bırakabilirsiniz. Bu aslında sizin halledeceğiniz bir durum değildir.

Bu keman yanında da tam set halinde keman kutusu- keman yayı- keman reçinesi ve keman yastığı verilmekte olduğunu söyleyelim.

Carlovy vla 8 keman modeli ve fiyatı

Keman Modelleri Ve Fiyatları

Öğrenci kemanı olarak değil de bir tık daha iyi bir keman almak isteyen öğrencilerimiz bu kemanı alabilirler. Tamamen sıkıntısız ses olarak da sizleri tatmin eden keman yine çek yapımıdır. Keman ağaç olarak yapılmıştır. Yani yanları kelebek ağacı üst kapak ladindir.

Bu özellikler yani bu ağaçlardan yapılan kemanlar genel olarak iyi bir tınıya sahip oluyorlar. Öğrenci kemanı olarak yani başlangıç olarak biraz yüksek olduğunu söyleyebiliyoruz. Yani kemana yeni başlayan öğrenci arkadaşlarımız kendi bütçeleri ile beraber keman edinmeye çalıştığını düşündüğümüz de 1400 TL gibi fiyatlar yüksektir.

Öğrenene kadar daha ekonomik bir keman alıp daha ileride iyi bir keman almak daha mantıklı bir hareket olacaktır. Bir el yapımı keman sesi ile aynı olarak düşünmeyelim. El yapımı ile normal öğrenci kemanı arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Mavis Mv 1410 keman modeli ve fiyatı

Mavis iyi keman olma yolunda giderken ayağı yere takılıp düşen bir keman hikayesine sahiptir. Keman kursuna başlayan ve bu kemanı edinmiş keman modelinde bir süre sonra akort tutma konusunda sıkıntılar yaşamaktayız. Yani akort yaptıktan sonra tekrar akordu bozulduğunu eser çalarken fark ettiğimiz için off yine mi dediğimiz keman olduğu için biraz moralimiz bozuyordu.

ını olarak yine idare eder dediğimiz bir kemandı fakat akort tutmamasından dolayı bizleri birazcık üzmüştü. Aslında fiyat olarak da çok makul 400 – 450 TL civarında fakat keman dediğimiz zaman kesinlikle akort tutması ilk sıradadır. Yani çok güzel bir sesi olsa da mükemmel bir tınıya sahip olsa da akort tutmasında sıkıntı varsa o keman verimli bir keman değildir.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı