Kaya Sanat Blog

Keman Çalmak İsteyenlerin Mutlaka Bilmesi Gerekenler

Kemanda Amatörlükten Profesyonelliğe Geçiş

Keman Çalmak Gerçekten Zor Mu?

İlk defa keman kursuna başlayacak olan arkadaşlarımız ve kardeşlerimize bir kaç küçük tavsiye vermek isteriz. Keman kursuna başlayacağınız zaman bilmeniz gerek en önemli husus başlar başlamaz keman almamanızdır. Çünkü tüm kurslar keman kursuna başladığınız da sizlere keman aldırır ve yapıp yapamayacağınızı anlamadan keman sahibi olursunuz.

Kursa başlarken keman almayın

Belki keman size göre değil belki de tamamen bir heves bunu ancak 3-4 derste anlayabilirsiniz. Bunu anlamak için de derslere girip çıkıp kendinizi nasıl hissettiğinizi sorgulamanız gerekir. Bunu yanı sıra eğitmenimiz sizlere evet sen çalabilirsiniz veya bu enstrüman yerine istersen şunu çalabilirsin gibi yönlendirmeler de yapabilir.

Sonuç olarak keman çalmak isteyenlerin bilmesi gereken en önemli husus kursa başlar başlamaz keman almamanızdır.

Kursa başlarken nota öğrenmekten korkmayın

Keman Çalmak İsteyenlerin Mutlaka Bilmesi Gerekenler

Keman kursuna başlamadan nota sizleri kaygılandıran en önemli hususlardan birtanesidir. Bundan dolayı kurs araştırmalarınızda bilmeniz ve sormanız gereken keman metotları ile ne kadar çalışacağınızdır. Metot sizler için güzel bir başlangıç fakat ömür boyu metot çalışmak sizleri sıkacaktır. Şarkı çalarak gelişme ve şarkı ile beraber nota öğrenme yolu sizleri çok daha iyi geliştirecektir.

Kemana başladıktan sonra 🎻 Kemanda Nota Yerlerini Bulmanın En Kolay Yolu 💪 başlıklı yazımızla birlikte nota yerlerini bulmak sizin için çocuk oyuncağı olacaktır.

Zor görünen kolay çalgı

Keman hep zor görünen çalgılar arasında kategorize edilmiştir. Fakat günümüzde öğretim metotları ve öğretim yöntemleri değiştiği ve geliştirildiği için keman öğrenmekte çok kolay olmuştur. Ortalama günde 30 dakika çalışarak sizlerde rahatlıkla keman çalabilirsiniz.

Bunu kursumuzda keman öğrenen öğrencilerimizin sonuçlarına göre gönül rahatlığı ile söyleyebiliyoruz. Yani ortalama 30 dakika keman çalışarak 3 ay da eser çalabilir. Sevdiğiniz şarkıları çalabilecek kıvama gelebilirsiniz.

Online Keman Kursu

İnternetten online keman kursu almak istiyorsanız aşağıdaki iletişim formunu doldurmanız yeterli. Kaya Sanat Akademisi olarak bünyemizdeki keman öğretmenleri ile WhatsAppZoom ve Skype üzerinden konferans yolu ile online eğitimler vermekteyiz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir