Kurslar

İzmir Diksiyon Kursu

İzmir Diksiyon Kursu

Türkçe’mizde ortalama 100.000 üzerinde kelime yer almaktadır. Bizler her gün ortalama 300 kelime ile kendimizi ifade etmeye çalışıyoruz. Kendimizi ifade ederken %70 konuşma  %30 ise beden dilini kullanırız.

Diksiyon Nedir ?

Diksiyon, konuşma dilini kurallarına uygun olarak kullanmaya denir. Sadece Türkçe’de değil her ulusun dilinde diksiyon eğitimi vardır.

Konuşma dilini, yazım dilinden ayırarak, doğru tonlama ile konuşmalarımızı daha etkin kılabilirsiniz. Bizler için en önemli olan ise olayların duygu akışına göre ses tonunuzu ayarlayarak, hitap şekillerinizi kontrol altına almanızdır.

Diksiyon Kursu Eğitimlerinden Kimler Faydalanabilir?

Günümüz Türk eğitim sisteminde doğru konuşma, dil bilgisi ve yazım kurallarına çok dikkat edilmediğini görüyoruz. Özellikle ikili diyaloglar ve hitabet anlamında eksiklerimizin oldukça fazla olduğu aşikar.

 • Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar
 • Öğretmenler
 • Ticaret sektöründe ikili diyalog kuran her birey diksiyon ve hitabet eğitimi almalıdır.
 • Yüksek Lisans öğrencileri
 • Call center çalışanları
 • İş mülakatlarına hazırlanan bireyler
 • Doktorlar

Diksiyon Eğitiminde Öğrencilerimize Tanıdığımız Ayrıcalıklar

 • 09:00/22:00  saatleri arasında 7 gün kesintisiz çalışma hizmeti
 • Ders saatleri dışında sosyal etkinlikler
 • İkili ve üçlü diyalog egzersizleri
 • Diksiyon ve hitabet alanlarında ücretsiz workshoplar

Diksiyon Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Diksiyon Kursu Eğitimi Ne Kadar Sürüyor ?

Diksiyon kursu öncelikle yazım dili ile konuşma dilinizi birbirinden ayırarak sizlere temel diksiyon eğitimini kazandırmak istiyoruz. Bu süreç 2 ile 4 hafta arasında sürmektedir. Daha sonrasında vurgu tonlama eğitimine geçerek etkili konuşmanızı sağlamaya çalışıyoruz. Bu eğitim ise 1 ile 3 hafta arasında değişmektedir.

Diksiyon kursunda bizlerin çok önem verdiği olayların akışına göre vurgular ve konuşma tonlamaları sizi kişiler ve olaylar karşısında daha dinlenilebilir ve anlaşılabilir kılacaktır. Toplamda 2 ile 5 ders arasında süren diksiyon eğitimi sonrasında isterseniz daha da uzmanlaşabilir isterseniz de kursu noktalayabilirsiniz.

Topluluk Önünde Konuşurken Çok Heyecanlanıyorum Ve Rahat Konuşamıyorum, Diksiyon Kursu İle Bu Heyecanımı Yenebilir Miyim?

Topluluk önünde konuşamamak veya aşırı heyecanlanmak birçok kişi tarafından yakınılan bir durumdur. Diksiyon kurallarına hakim olduktan sonra, diksiyon eğitimi programımız dahilinde sık sık topluluk önünde konuşma uygulaması yaparak bu heyecanınızı kontrol altına almanız için çalışmalar olacaktır. Bu çalışmalar sayesinde zamanla iletişim kaygılarınızdan uzaklaşarak kendinizi daha rahat ifade etmeye başlayacaksınız.

Diksiyon Kursunda Satın almam gereken bir kaynak olacak mı?

Eğitmeninizin size özel hazırladığı içerikler her ders sonunda size verilecektir. (Ödev, konu özetleri, derlemeler vb)

Diksiyon Kursunda Beden Dili Eğitimi de Alabilecek Miyim?

Etkili bir iletişim için beden dilini doğru kullanmak çok önemlidir. Diksiyon eğitimi programında beden dilinin detayları ve doğru kullanımı hakkında bilgi verilmektedir.

Diksiyon Kursunun Süresi Ne Kadardır?

Diksiyon eğitiminin süresi sizin ihtiyacınız ve talebiniz doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. Genel olarak diksiyon eğitiminin önerilen süresi minimum 3 aydır. Bu sürenin daha az veya daha uzun olması sizin çalışma performansınıza bağlı olarak değişmektedir.

Neden Diksiyon Kursu Almalıyım?

Kelimeleri doğru telaffuz etmek,  konuşma esnasında tonlama ve vurgu yapabilmek, topluluk karşısında özgüvenli bir şekilde heyecanınızı kontrol ederek konuşmak ve nefesinizi doğru kullanmak istiyorsanız diksiyon kursu almanızı tavsiye ederiz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

İlginizi Çekebilir
Kapalı