Kaya Sanat Blog

Herkes Piyano Çalabilir Mi?

Bu konumuz da herkes piyano çalabilir mi? Bunun yanında her piyano kursuna başlayan başarılı olabiliyor mu? Bu konuda sizleri bilgilendirerek İzmir’de piyano kursuna başlamadan bu yazı ile beraber daha net bir araştırma yapabilirsiniz.

Piyano çalmak için küçük yaşta mı başlanmalı?

Gerek online piyano kursu gerekse de İzmir’de piyano kursu için bizlere ulaşan on kişiden beşi geç kaldım ama diyerek cümleye girmektedir. Bu konuda sizlere şöyle söyleyebiliriz ki günümüz de her şey çok hızlı gelişiyor. Bu gelişimin yanında öğretim yöntemleri ve öğrenme yöntemleri de gelişmektedir.

3-4-5-6 yaşlarında piyano çalmak isteyen çocuklar bu konuda 1-0 önde başladıkları önlenemez bir gerçektir. Çünkü algıları öğrenme kabiliyetleri daha aktiftir. Odaklanma olarak daha çabuk odaklanırlar.  Özellikle saydığımız yaşlar da ki öğrencilerin kişisel gelişi açısından da mutlaka piyano çalmasını öneriyoruz. Çünkü piyano kursu inanın bizlere çok ama çok faydalıdır.

Yetişkinlerin piyano kursundaki başarı oranı nedir?

Herkes Piyano Çalabilir Mi?

İzmir Karşıyaka piyano kursuna başlayan yetişkin piyano öğrencilerimiz ile kursa başlamadan deneme dersinde el yapılarına , ders içeriğinde işleyeceğimiz konuları ve ne zaman hangi aşamaya geleceklerini anlatıyoruz. Tabi ki bu her zaman tahmin ettiğimiz gibi olmayabiliyor. Genel olarak verdiğimiz sürede öğrencilerimiz bu başarı oranını yakalıyorlar.

Örneğin bu videoda izleyeceğiniz Ezgi Hanım bizlerle beraber ortalama 6 aydır çalışmaktadır. Hobi olarak piyano çalan birisi için gayet güzel bir başarıdır. Kaya Sanat Akademi Youtube kanalında bu gibi yetişkin piyano kursu alıp başarılı şekilde ilerleyen bir çok öğrencimize rastlayabilirsiniz.

Piyano çalışmak için kurumuza gelebilirsiniz!

Ne yazık ki ülkemiz de piyano fiyatları oldukça pahalıdır. Bu da tamamen döviz ile satıldığından kaynaklıdır. Sizler piyano kursuna başlayacağınız zaman sizlere çalışma fırsatınızın olduğunu gelmek istediğiniz kadar piyano çalışmalarınızı yapabileceğinizi söylüyoruz.

Çünkü hemen gidip piyano almak başlangıç için gereksizdir. Bir süre kursumuz da ki piyanolar ile çalışıp daha sonrasında da sizlere önereceğimiz orglar ile çalışabilirsiniz. Piyano tınısına sahip org modellerini görmek için tıklayınız.

Günde 30 dakika piyano çalışarak başarabilirsiniz!

Yetişkin piyano kurslarımıza başlayan öğrencilerimizin kendilerine org aldıktan sonra günde 30 dakika tekrar etmeleri ortalama 4 ile 6 arasında akıcı şekilde piyano çalacağınızı doğrulayacaktır. Bizler bu konuda tecrübelerimizi aktararak en kısa sürede istediğiniz güzel bir hobi gerçekleştirmenize arkadaşlık etmek istiyoruz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı