Kaya Sanat Blog

Gitarımı Neden Akort Etmeliyim?

Bu içeriğimizde gitarımı neden akort etmeliyim sorusunun cevabını sizleri kısaca anlatmak istiyoruz.

Gitar çalmaya başladıktan sonra yaklaşık iki veya üç ders i̇le başlayan gitar akort etme süreci başlamalıdır. Çünkü gitar kursunda gördüğünüz ders esnasında çıkan o güzel sesler akort yapamadıkça veya eve gittiğinizde kılıf içerisinde bozulan gitar akordu sizlere çalışma esnasında rahatsızlık verecektir. Bundan dolayı en kısa sürede gitar akort olayını anlamanız pratikleştirmeniz gerekmektedir.

Örneğin la minör akorunu basmak istediğinizde istediğiniz tını eğer akortunuz bozuksa çıkmayacaktır. Çünkü gitar yapı itibari ile teller arasındaki belirli ses aralıklarının bir düzen içerisinde çınlamasıa koru kula güzel getiren bir etmendir. Bundan dolayı özellikle kendi başımıza gitar kursu almadan veya gitar kursuna yeni başladıktan sonra evde güzel seslerle çalışmak istiyorsanız kursta öğrendiğiniz ödevlerinizi daha motive edici şekilde evde tekrarlamak istiyorsanız mutlaka gitar akordu öğrenmeniz gerekmektedir.

Gitarımı neden akort etmeliyim gibi bir sorunun cevabı kısaca daha güzel seslerle çalışmak daha motive edici bir ilerleme kat etmek için mutlaka gitar akordunu öğrenmeniz gerekmektedir.

Çok basit telefon uygulamaları ile gitar akordu yapabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir