Kaya Sanat Blog

Yetenek Ve Enstrüman Kursu

Müzik kursu ve yetenek konulu yazımız da enstrüman derslerine başlayacak öğrencilerimizin bazen acaba yeteneğim var mı gibi kaygılar ile çekinerek aradıklarını hissedebiliyoruz. Acaba bir enstrüman çalmak için örneğin piyano kursu veya keman kursun da başarılı olmak için yeteneğe ne kadar ihtiyacımız var?

Hobi olarak gitar kursuna başlayacak ve arkadaşları arasında belli başlı eserler çalıp motive olacak bir müzisyen için yetenek ne kadar önemlidir? Acaba sadece çalışarak da bu aşamalara ilerleyemez mi?

Müzik kurslarına başladığınızda yetenekli olan da az yetenekli olan da başarılı olur !

Kursa başlayan öğrencilerimize deneme dersinde öncelikle şunu söylüyoruz. Enstrüman çalarken başarılı olmanız için günde 30 dakika çalışmalısınız. Şimdi bu süre az yetenekli ve yetenekli öğrencilerin ortalama süresidir. Müzik kursuna başladığınız zaman deneme dersinde sizlere yaptığımız test sonucunda bizleri nelerin beklediğini anlatıyoruz.

Başarılı olmak için 30 dakika çalışmalısınız!

Yetenek Ve Enstrüman Kursu

Bizler ister keman kursu, piyano kursu, bateri kursu veya şan kursu hangisi olursa olsun amacımız en kısa sürede kulağa hoş gelecek altı dolu bir müzik eğitimi ile beraber bu eğitimi sürdürmenizdir. Başarı için süreklilik önemlidir. Ortalama 3 ile 6 ay da başarılı olmak istiyorsak günde 30 dakika çalışmalıyız. Yetenekli olsanız da olmasanız da 30 dakika bizim başarı için anahtarımızdır.

Herkes küçük yaşlar da isterdi güzelce müzik kurslarına yönlendirelim ve bu sayede istediğimiz  gelişimi ailemiz sağlasın fakat o zamanın şartlarında bunu yerine getirmek her durumda mümkün değildi. Bu cümlemiz yetişkin müzik kursu almayı düşünenler içinde yardımcı olacaktır.

Keyif almanız için yetenek değil çalışmak yeterli sadece düzenli olarak çalışmak. Her hobi olarak müzik kurslarına gidenler için full yetenek istersek veya bunu beklersek sanırım herkesin sanatçı olmasını istemek kadar absürt bir beklenti olacaktır.

Keyif almak için yeteneğe gerek duymuyoruz!

Yetenek Ve Enstrüman Kursu

Piyano çalmayı öğrenmek için evde iş stresi veya okul stresinden uzaklaşmak isteyenler için bir kaç cümle söylemek istiyoruz. İşten geldikten sonra gitarınızı alıp bir kaç şarkı çalmak için ruhunuzu dinlendirmek için ne kadar yeteneğe ihtiyacınız olabilir ki?

Bizler müzik kursuna başlayan öğrencilerimizin müzik kulağına bakıyoruz fakat hobi olarak enstrüman çalmak için o kadar sıkarak enstrüman çalmayı sağlamaya gerek yoktur. Amacımız doğru yerde doğru zaman da doğru yere basmaktır. Bu da zamanla çalışılarak oturtturulacak bir davranıştır.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir