Kaya Sanat Blog

Gitar Pena ile Çalınır mı?

Kaya Sanat Akademi İzmir Müzik Kursu olarak bizlere en fazla sorulan, klasik gitar pena ile çalınır mı? Pena hangi gitarlarda kullanılır? sorularının cevaplarını bu yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Klasik gitar pena ile çalınabilir mi?

Gitar çalmaya başlamadan önce veya gitar kursuna başlamadan önce mutlaka çalmak istediğiniz müzik türüne göre gitarınızı seçmeyi unutmayın. Bunun ile ilgili İzmir gitar kursu olan Kaya Sanat Akademi gitar eğitmenlerimizden ücretsiz şekilde bilgi edinebilirsiniz.

Her gitar (klasik, akustik, elektro, bas gitar vb.) kendine ait müzik türünde kullanıldığı zaman daha güzel duyulacaktır.

Pena hangi gitarlarda kullanılır?

Gitar Pena ile Çalınır mı?

Pena çoğunlukla sert telli gitarlar için kullanılır (akustik, elektro). Bunun sebebi parmakların yumuşak olup sesin yeterince güçlü ve güzel çıkmaması ile beraber elektro gitarda solo atarken yine parmakların yumuşaklığından dolayı parmaklarınızın acımasıdır. Ancak klasik gitarın telleri diğer gitarlara nazaran daha yumuşaktır bu sebeple pena kullanılmasına gerek yoktur.

Pena özellikle akustik ve elektro gitar telleri sert çelikten yapılmış olmasından dolayı parmaklara titreşmesini sağlamak kolay değildir. Bundan dolayı pena imdadımıza yetişmektedir. Penaların da numaraları vardır. Pena numaraları aslına bakarsanız yumuşaklık ve sert olarak değişmektedir.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir