Kaya Sanat Blog

Davul Çalmaya Yeni Başlayanlar İçin Öneriler

Davul çalmaya yeni başlayanlar için bu yolda daha kısa sürede daha iyi bir ilerleyiş kaydetmeniz için sizlere tavsiyeler vermeye çalışacağız. Bu tavsiyelere dikkat ederseniz kısa sürede sizlerde her davul kursu öğrencilerimiz gibi ilerleyeceğinize bizler eminiz.

Davul kursuna başladığınız zaman yavaş çalışmalısınız!

İzmir’de davul kursuna başladığınız zaman öncelikle acele etmeden yavaş yavaş ilerlemenizi istiyoruz. İlk dersler de hızlı ilerleyeyim derseniz el ayak senkronu tam oturmadan çalarsınız bir zaman sonra bu konuda eksikliğinizi gördükçe geriye dönmek istersiniz. Bu da sizleri hem motivasyon olarak geriye çeker hem de zaman açısından gereksiz bir kayıp olur.

Bateri çalmaya başladığınız zaman sizlere mükemmel bir enerji katacak ve belirli bir süre sonra şarkılara eşlik edebildiğinizi görünce çok mutlu olup iyi ki başlamışım diyeceksiniz.

Davul almak için acele etmeyin kurumun davulunu kullanın!

Davul Çalmaya Yeni Başlayanlar İçin Öneriler

Gerek online bateri dersi gerek İzmir’de bateri kursu olarak başlayın sizlerden ricamız hemen bateri almanızı istemiyoruz. Online bateri kursları için zaten enstrümanınız olması gerek fakat hocamıza sorup hangi bateri sizin için uygun ve hangi bateri bütçenize göre iyi olduğunu anlamak için acele etmemeniz gerekir.

Kursumuza gelip bateri ile bir süre hoca eşliğinde çalışmalısınız. Bu süreçte hem sanat merkezinin ortamı sizleri daha da motive edecektir.

Stick kontrol çok ama çok önemli!

Stick kontrol bateri kursu için çok önemlidir. Başlangıç ve ileride iyi bir davulcu olmanız için yapmanız gerek en önemli alışkanlıktır. Hiç bırakmamanız gerekir. Bir sporcunun hafif tempo ile sürekli koşması gibidir. Bizler bu konunun üzerinde ısrarla durabiliyoruz. Çünkü iyi bateri eşittir iyi egzersiz yapmaktır.

Ne kadar çok egzersiz yaparsanız o kadar çok iyi eşlik eder ve gelişirsiniz.

Metronom ile aranızı iyi tutmalısınız!

Ritim demek metronom demektir. Yani birbirine eşit ardışık olarak sabit vuruşlardır. Sizler bateri çalarken bu vuruşlar ile aynı vuruşları yapmayı öğrenmelisiniz. Bunlar bateri kursu içerisinde sizlere öğretilmektedir. Cep telefonunuza sizlerde metronom indirerek bateri kursuna başlaman dahi ritim tutabilir ve metronom algısını kendinize aşılayabilirsiniz.

Metronom , bateri ile şarkı çaldığınız zaman parçanın hızını belirli bir tempoda tutabileceksiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir