Kaya Sanat Blog

Hauser Kimdir?

Çello denilince akla gelen Hauser mükemmel bir müzisyen diyebiliriz. Stjepan Houser 1986 yılında dünyaya gelmiştir. Son zamanlar da Tarkan’Nın şımarık şarkısını yorumlaması ile tekrar gündeme gelmiş ve bir hayli beğeni almıştır.

Hauser Kimdir?

Stjepan Hauser 15 Haziran 1986 yılında Pula’da doğru. Londra’da müzik eğitimi alan Hauser dünyaca tanınan bir çellist olmasına karşın solo eserleri ile göz doldurmaya devam ediyor.

Hauser Hangi Konservatuvarı Bitirdi?

Hauser , Hırvatistan’ın Pula kentinde müzik eğitimine başladı. Londra’da aktif bir şekilde sahne alan Hauser burada yükselmeye ve tanınmaya başladı. Hauser ortaokulu Rijeka’da bitirdi . Zagreb’de okudu ancak lisans eğitimini Natalia Pavlutskaya ile Londra Trinity College of Music’te (şimdi Trinity Laban ) tamamladı. Farkettiğiniz gibi Hauser eğitim konusunda sürekli farklı ülkeler de ve enstrümanını geliştirmek adına sürekli eğitimler almaktaydı.

Lisansüstü eğitimini Manchester’da RNCM’de Dorothy Stone Scholar olarak Ralph Kirshbaum ve ABD’de Bernard Greenhouse ile tamamladı.

Hauser Kimdir?

Hırvat sanatçı Luka Sulic ile birlikte 2 Cellos adlı ikiliyi kurmuşlardır.

Hauser özellikle kendi gibi müzisyen olan arkadaşı Benedetta Caretta ile çektikleri ilginç videolar ile sosyal medya içerisinde viral olmaya devam ediyorlar.
Hauser özellikle Adagıo G Minör çalımı ile bir çok alanda kendinden söz ettirmiştir.

Hauser 40 Ülkede Sahne Aldı!

Hauser Kimdir?

Hauser yükselmeye başladığında özellikle 2cellos grubu ile trendi yakalayarak. 40 dan fazla ülkede sahne aldı. 2022 yılında yükseliş trendine özellikle kız arkadaşı ile beraber sosyal medyadan çektiği videolarla devam eder Hauser çello çalmayı adeta şov ile beraber süsleyerek mükemmel bir hale getirmeye devam ediyor.

 

 

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir