Kaya Sanat Blog

Bateri Çalmak için Özel Bir Yetenek Gerekli Mi?

Bateri çalmak için müzik kulağı yeterli oluyor mu? Ya da bateri çalmak için özel bir yetenek mi gerekli? İzmir’de bateri kursu alanlar veya online bateri kursu alan öğrencilerimiz ücretsiz deneme derslerinde eğitmenlerimize yöneltilen sorulardan birisidir. Bateri çalmanın yanı sıra bateri kursuna başlayınca tamamen çalışarak belirli bir aşamaya gelinebilir.

İster akustik bateri ister elektro bateri kursu alın deneme derslerinde sizlere ritim kulağınızı aslında müzik yeteneğinizi merak ettiğimiz için küçük sorular sorarız. Bu sorular ile elde etmek istediğimiz veriler acaba öğrencimiz yeteneklimi yoksa çalışarak mı bu öğrenme sürecini hızlandıracağınız öğrenmektir.

Bateri çalmak için ne kadar yetenek gerekli?

Bateri Çalmak için Özel Bir Yetenek Gerekli Mi?

Bateri çalmak için aslında bakarsanız ritim kulağı dediğimiz doğuştan var olan bir yeteneğin olup olmamasına deneme dersinde balarız. Bu deneme dersinde öğrencimiz 5 kalıp dediğimiz ritim sayısının 3 tanesini verebildiğin de bateri kursu almaya elverişli olup bu konuda hızlıca ilerleyebilecek durumda olduğunu söyleyebiliriz.

Örneğin 5 kalıp dediğimiz ritim sayısının 5’ini de yapan öğrencilerimizi konservatuvara veya güzel sanatlar lisesine yönlendiriyoruz. İzmir’de bateri kursuna başlayan öğrencilerimizin ilk isteği stres atmak olmaktadır. Çünkü yoğun ödevler yetişkinler de ise yoğun iş stresi ile biraz olsun kafa dağıtmak amacıyla ister online ister İzmir’de bateri dersi almaktadırlar.

Çok yetenekli olup bateri dersleri alan öğrencimiz öğrendiği etüt veya egzersizi derste çok iyi algılayıp yerine getirebilir. Fakat bu egzersizleri tekrarlamadığı zaman ne kadar da yetenekli olsa da unutulur. Bizler bundan dolayı yetenekten ziyade çalışma disiplini istiyoruz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir