Kaya Sanat Blog

Bateri Çalışma Pedi Önerileri

Kaya Sanat Akademi olarak bateri çalışma pedi ile ilgili sizlere yardımcı olacak bilgiler ve tavsiyeler vermek istiyoruz. İzmir’de bateri kursuna başladıktan sonra sırada bateri almak gelebilir gibi düşünebilirsiniz.

Bateri almak için acele etmemelisiniz. Çünkü bateri fiyat olarak ucuz bir enstrüman değildir. Bundan dolayı hemen acele etmeden öncesinde bateri çalışma pedi dediğimiz evde bateri olmadan çalışabilme olanağı sağlar.

Çalışma pedi nedir?

Bateri Çalışma Pedi Önerileri

Çalışma pedi, bateri çalışma esnasında sizlerin gerekli egzersizleri yapmanızı sağlayan bir araçtır. Bu alet elektronik baterinin trampet gibi bir tanesini söküp yanınız da taşıdığınızı düşünerek gözünüzde canlandırabilirsiniz. 12 ve 8 inç olarak satılan çalışma pedlerinin sizleri bateri kursuna yeni başladıysanız 12 inç olanını satın almalısınız.

Çünkü özellikle küçük yaşlarda ki bateri öğrencilerimizin normal bateri trampeti ile aynı büyüklükte olan çalışma pedini kullanmasını daha rahat ettirecektir. Bateri kursuna başlayınca sonra sizlere verilen egzersiz ve stick kontrol dediğimiz sağ ve sol el koordinasyonunu sağlayan egzersizleri evde bateri olmadan bateri çalışma pedi ile yapabiliyorsunuz.

Bundan dolayı hemen bateri satın almadan bu yöntemle kendinizi bir süre geliştirmeye çalışmalısınız.

Nasıl bir bateri çalışma pedi almalıyım?

Müzik marketlerde bu konuda çok çeşit vardır. Sizlerin dikkat etmesi gereken öncelikle çok sert olmayan vurduğunuz da bateri dersinde ki bateriyi çalıyormuş hissi veren çalışma pedlerinden almanızı öneririz.

Yukarıda da yazığımız gibi başlangıç için 12 inç dediğimiz boyutta almalısınız. Çünkü sizlerin daha rahat çalabileceği bir yüzeye sahip olduğunda rahat rahat çalabilecek bagetleriniz birbirine çarpmayacaktır. Dizinize bağlayabildiğiniz çalışma pedi ve ayaklığı olan çalışma pedi de alabilirsiniz. Bu konuda tercih tamamen sizlerindir.

Bateri çalışma pedi fiyatları ne kadar?

Bateri Çalışma Pedi Önerileri

Çeşitleri ve kalitelerine göre fiyat aralıkları çok değişmektedir. Çünkü bazıları elektronik devre olarak metronomu barındırıyor. Bundan dolayı fiyat artabilir ama bu özellikle bir şey almanıza gerek yoktur. Telefonunuza metronom indirerek bu şekilde ekstra ücret vermeden kullanabileceğiniz programlar vardır. Bu programı indirerek sizler de metronom eşliği ile çalışabilirsiniz.

Ortalama 120 TL ile 180 TL arasında ki bateri çalışma pedleri ortalama fiyatlardadır. Daha ucuzlarının kalitesine bakılmalıdır ki yakın zaman da parçalanmaması gerekir.

Ayaklığı olan çalışma pedleri nasıl?

Bateri çalışma pedlerinin ayaklı olan yani bateri ayaklığı gibi modelleri de vardır. Boyunuza göre ayarlanabilir. Fiyat olarak bir tık yüksek olsa da oldukça kullanışlı olduğunu bilmenizi isteriz. Biz bateri kursu eğitmenleri olarak fikrimiz sürekli koltuk veya sehpa üzerinde çalışmaktansa size göre ayarlanabilen çalışma ayaklı çalış pedleri çok daha kullanışlıdır.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir