Kaya Sanat Blog

Başlangıç Keman Fiyatları Nedir ?

Keman Kursu İzmir içeriğinde sizlere başlangıç keman fiyatlarından bahsetmeye çalışacağız. Başlangıç yani Öğrenci Kemanı olarak adlandırdığımız kemanların fiyatları hakkında  kısa kısa bilgilendirme notları yazalım istedik.

Öncesinde herhangi bir keman geçmişiniz yok ise keman kursu olarak ilk deneyime sahip olacaksanız başlangıç kemanı yani öğrenci kemanı almanızda fayda var.

Başlangıçta çok kaliteli keman alsanız da aradaki ses farkını çok hissetmeyeceksiniz. Bu yüzden öğrenene kadar başlangıç kemanıyla devam etmesini biz eğitmenler öneriyoruz.

Başlangıç Kemanlarının Fiyatları

Keman fiyatları belirlenirken sürekli olarak dolar kuru baz alınır. Ülkemiz de bu kur sürekli değiştiği için keman fiyatları da sürekli değişiyor. Yüzeysel olarak 400 tl ile 700 tl arasında fiyatları değişmektedir. Bu kemanlar sizler 2 yıl gibi bir süre için idare etmekle birlikte sizlerin çalışma sıklığı ile 1 seneye de inebilir. Bu süreyi siz öğrenciler belirler. Bizlerin tavsiyesi öncelik olarak bir keman aldıktan yaklaşım 3 sene içinde başka kemana ihtiyaç duymayacağınız bir keman ile keman hayatınıza adım atmalısınız.

Bu linkte ise keman kursuna başladığınız da alacağınız 5 öğrenci kemanını listeledik.

Keman Ne Zaman Değiştirmeli? 

Zaman ilerleyip sizler derslerinizde belli aşamayı kat ettikten sonra yeni keman ihtiyacı duyacaksınız. Bu süreçte de eğitmenlerimiz sizlere en başında olduğu gibi son ana kadar yardımcı olacaklar. Alacağınız yeni kemanın bütçesini sizler belirleyerek eğitmenlerimiz bu bütçe içerisinde en kaliteli olanı seçeceklerdir.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı