Kaya Sanat Blog

Başlangıç İçin Yan Flüt Tavsiyeleri

Yan flüt kursuna başlamak için yan flüt almamız gerekecektir. Peki yan flüt almak için ne kadar bir bütçeye ihtiyacımız var. Ortalama alacağımız yan flüt ne kadar gibi kafamızı karıştıran tüm konulara açıklık getirerek sizlerin sağlıklı bir şekilde yan flüt kursuna başlamanızı sağlayacağız.

Yan Flüt İçin Ne Kadar Bütçe Ayrılmalıyım?

Yan Flüt İçin Ne Kadar Bütçe Ayrılmalıyım?

Yan flüt marka ve modeline göre çok ama çok değişkenlik gösteriyor. 20 bin liraya da yan flüt var ama bu bizi ilgilendiren bir konu değil 🙂  Genel de şöyle bir konu geliyor başımıza öğrencimiz bizlere danışmadan yan flüt satın almayın dediğimizi bilmeden haklı olarak bir tane yan flüt alabilir miyim gibi yan flüt satın almaya çalıştığında satıcının en çok sevdiği müşteri olmuş oluyorsunuz.

Bizler öncelikle yan flüt almadan bizlere kısacık fikir danışmanızı istiyoruz. Başlangıç yan flüt fiyatları ne yazık ki dolardan dolayı 2000 ve 2500 tl arasındadır. Şunu diyor olabilirsiniz. Ama ben 1500 tl ye de buldum. Evet bu fiyatlara da yan flütler yok değil var ama almanızı önermiyoruz.

Neden biliyor musunuz?

  • Çabuk Kararır.
  • Keçeleri yerinden oynar.
  • Çok çabuk oksitlenir ses çıkmaz.
  • Akort sorunu vardır.

Bizler sizi ortalama yan flüt kursu için 3 yıl idare edecek bir flüt almanızı istiyoruz. Bundan dolayı acele etmeden İzmir de yan flüt dersi veren Kaya Sanat Akademi’nin sizlere yan flüt alma olayının en başından sonuna kadara yardımcı olacağını unutmadan aramalarınızı sonlandırın artık güvendesiniz. ☺

Hangi Marka Yan Flütlere Bakabilirim?

Hangi Marka Yan Flütlere Bakabilirim?

Yan flüt markalarından ziyade aslına bakarsanız yukarı da verdiğimiz fiyatlara uygun marka model verelim ki bütçemize uygun olsun.

  • Ardor NG101
  • Schobert –
  • Fox Fl 110 S
  • Fame Ag 200

Yukarıda belirttiğimiz yan flütler ortalama 2000-2500 tl bandında olup sizleri yan flüt kursunda üzmeyecek bir şekilde hevesle çalmanızı sağlayacaktır. Fakat schobert olan bir çok kişi tarafından kullanılıyor. Problem yaşayan görmedik desek yeridir.

İkinci El Yan Flüt Alsam Sorun Olur Mu?

İkinci El Yan Flüt Alsam Sorun Olur Mu?

Nefesli enstrümanlar da ikinci el yan flüt almanızı kesinlikle istemiyoruz. Özellikle günümüz de bir çok salgın ve virüslerle mücadele kapsamında tek bir ağızlıkla sürekli üflenmiş ve oksitlenmiş bir yan flüt satın almanızı ve çalmanızı istemeyiz.

Oldu ki böyle bir durumdasınız öncelikle yan flütü bizlere getirin bizler de özel bir sıvıya yatırılıp tüm kiri , pası attırıp temiz temiz kullanmanızı sağlayalım. Bu temizliği ortalama 300 tl ye yapıyorlar artı yan flüt için verdiğiniz ücreti de üzerine koyup düşünmenizi isteriz. Sıfırı ile aynı ücrete geliyor ise risk almaya değmez açıkçası.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir