Kaya Sanat Blog

Apartman Dairesinde Nasıl Bateri Çalışabilirim?

Kaya Sanat Akademi olarak İzmir’de bateri kursu almak isteyen özellikle velilerimizin aklında öncelikle evde nasıl çalışacağız kaygısı bulunmaktadır. Apartman dairesinde şikayet olur mu? Bu gibi problemlerden dolayı bateri dersi almayı erteleyip belki de çok faydalı olacak bir hobiden uzaklaşabiliyoruz.

Apartman dairesinde gürültü yapmadan bateri nasıl çalışılır?

Evet sizler bateri kursuna başladığınız da öncelikle belirli bir süre geçene kadar bateri almanızı istemiyoruz. Kurumumuz da bulunan bateri dersleriniz haricinde ekstra gelip çalışmanıza olanak sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Bu şekilde bizler çocuklarımızın bateri çalacağına emin olduktan sonra sizlere bateri almanız konusunda öneriler sunuyoruz.

Gerek sıfır gerek ikinci el bateri alma konusunda bateri eğitmenlerimiz sizleri yönlendirecektir. Sizlere bazı dikkat dikkat emeniz gereken kurallar söyleyeceğiz. Bu kuralları yerine getirdiğiniz de alt ve üst katta oturan kimse sizlerin bateri çalmasını duymayacak ve rahatsız olmayacaktır.

Elektronik bateri almadan zemini hazırlamalısınız!

Apartman Dairesinde Nasıl Bateri Çalışabilirim?

İzmir de bateri kurslarına başladığını zaman dersler esnasında sizlere ine bilgi veriyoruz fakat bizlere ulaşamayan öğrencilerimiz için de buradan yardımcı olmak istiyoruz. Öncelikle ortalama 85 tl fiyatları ile kauçuk ses yalıtım halisi almalısınız . Bu halıyı bateriyi kuracağınız yere yerleştirmelisiniz.

Bunun altına dilerseniz önce normal halı üzerine ise kauçuk ses yalıtım halısını koyabilirsiniz. Önemli olan bateriyi duvara dayadığınız zaman kıck dediğimiz ayağımızla vurduğumuz pedaldan çıkan sesi kesmek. Bunun için de yine aynı şekilde duvara ses yalıtım halısından 1 parça yerleştirmek olacaktır.

Elektronik bateri aldığınız da yanına amfi hoparlör almayın!

Bateri almaya karar verdiğiniz zaman öncelikle yukarıda yazdığımız bateri zemini konusunda gerekenleri yapmalısınız. Sonrasında bateri aldığınız da şunu unutmamalısınız. Bateriden çıkan sesin çok iyi duyulabilmesi için çok iyi de bir amfiye yani ses çıkışına ihtiyaç vardır.

Çünkü baterinin içerisinde gerçek akustik davulun sesleri yüklüdür. Fakat bu hoparlör de bu şekilde duyulmaz. Bizler bunun çözümü için öncelikle iyi bir kulaklık almanızı öneriyoruz. Kulaklıkla çaldığınız zaman dışarıya sıfır ses vereceksiniz.

Kulaklıkla çaldığınız zaman akustik davul sesinin verdiği mükemmel sese hakim olacaksınız. En güzeli de dışarıdan bunları kimse duymayacaktır.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir