Kaya Sanat Blog

Yeni Başlayanların Akustik Gitar Hakkında Bilmesi Gerekenler

Akustik gitar kursu aradığınızda muhtemelen karşınıza akustik gitar değilde gitar kursu çıkacaktır. Bizler akustik gitar kursu ile ilgili bilgiler verelim. Gitar çeşitleri ve özellikleri olarak akustik gitar sesi ile ön plandadır.

En belirgin özeliği telleri

Akustik gitarın klasik gitardan ayrılan en büyük özelliği tellerinde ki değişikliktir. Klasik gitarın telleri misina ve çelik teldir. Akustik gitarın telleri tamamen çeliktir. Bundan dolayı akustik gitar çalarken genelde pena kullanılır.

Pena: Gitar çalarken tellere vurmak için kullanılan plastik parça.

Akustik Gitar Kasası

Yeni Başlayanların Akustik Gitar Hakkında Bilmesi Gerekenler

Akustik gitar kasası yani teknesi klasik gitara nazaran daha büyük ve geniştir. Ses açısından daha dolgun daha yüksel sese sahiptir. Klasik gitar çalanlar veya klasik gitar kursundan değil de direkt akustik gitar kursundan başlanabilir. Bunun için bir öncelik yoktur.

Elektro Akustik Gitar

Yeni Başlayanların Akustik Gitar Hakkında Bilmesi Gerekenler

Elektro akustik gitar ise jak dediğimiz kablo ile beraber mikser veya amfiye bağlandıktan sonra daha yüksek ses alınmasını sağlayan gitar türüdür. Sahnede kullanılan bir akustik gitarlara elektro akustik gitar olarak adlandırılır.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir