KurslarMüzik Kursları

Yeni Başlayanlar için Şan Kursu

Şan dersi alarak sesimiz acaba güzelleşir mi? Şan dersi ile veya şöyle söyleyelim İzmir şan kursu ile beraber ne kadar süre sonra sesim toparlanır? Aklımız da ki soru işaretleriniz objektif olarak avantajları ve dezavantajları ile beraber anlatarak sizleri doğru şekilde yönlendirmeye çalışacağız.

Öncelikle şan eğitimi denin aklımıza gelmesi gereken sesimizin belirli teknikler ile doğru pozisyona oturtmak ve sağlıklı temiz bir ses çıkarmayı sağlamaktır.

İzmir Şan Kursu olarak bu konuda verim almanızı nasıl sağlayabiliriz?

Özellikle şan eğitmenimiz sizlere özel hazırladığı kişisel program ile sesinizi piyano egzersizleri eşliğinde ses tellerinize zarar vermeden peslerinizi yani kalın tonlarınızı ve tizlerinizi yani ince seslerinizi parlatarak daha geniş ses yelpazeniz olmasını sağlıyor.

Piyano ile beraber evet sesiniz belirli bir kalıba girdiği için detoneleriniz sürtoneleriniz ortadan kalkıyor tabi ki bu bir süreç ve enstrüman öğrenir gibi çalışmanız gerekiyor. Bu süreç sonunda ses telleriniz doğru sesleri tekrar ede ede oturur ve belli bir süre sonra daha temiz ve ferah bir sese sahip olursunuz.

Sesim şan kursu aldıktan ne kadar süre sonra güzelleşir?

Yeni Başlayanlar için Şan Kursu

Şan dersi ile beraber ilk derse başladığınız zaman öncelikle diyafram bunun yanında duruşunuza da küçük müdahalelerde bulunabiliriz belki abartıyorsunuz diyebilirsiniz fakat duruşun ses tellerine olumlu olumsuz çok etkisi bulunmaktadır.

Belli bir süre şan egzersizleri çalıştıktan sonra hocamızın sizin tarzınıza göre seçtiği eserleri şan egzersizlerinden sonra söylemeye başlayacaksınız. Bu her ders biraz daha ses tellerinizi toparlamak adına düzelecek ortalama 3 ile 6 arasında istediğimiz seviyeye ulaşabileceksiniz.

Şan kursları sadece ”yah hah hah” gibi egzersizlerden mi ibarettir?

Şan kursları denince çoğumuzun aklına opera da seslendirilen vokal teknikleri gelir. Fakat her zaman böyle değildir. Özellikle hobi olarak şarkı söylemek isteyen kursiyerlerimiz için öncelikli hedefimiz ses kapasitesini genişletmek bunun yanında ise detone ve sürtonelerini gidererek keyifli bir tınıya ulaşmasını sağlamaktır.

Şan eğitmenimiz kim?

Kurumumuz da şan eğitmenimiz 4 eğitmenden oluşmaktadır. Şan eğitmenlerimizin hepsi konusunda uzaman konservatuvar mezunu eğitmenlerdir. Bunun yanında pedogojik formasyonunu tamamlamış eğitmenler ile maksimum verimi hedefliyoruz.

Şuana kadar bir çok şan öğrencimiz kendi performanslarını süsleyerek bizlere ses kaydı atıyorlar. Biz eğitmenler olarak bu duyguyu yaşamamız tarif edilmez.

Dersler birebir mi grup dersi olarak mı yapılıyor?

Yeni Başlayanlar için Şan Kursu

Kurumumuz da birebir ve grup dersleri olarak şan dersleri iki şekilde yapılıyor. Şan eğitimleri hafta da bir gün bir saat şeklinde birebir özel ders şeklinde yapılıyor. Birebir dersler ile beraber şan eğitmenimiz 50 – 55 dakika tamamen sizinle ilgilendiği için dersin verimi çok yüksektir.

Bu nedenle çok kısa sürede istediğiniz seviyeye ulaşabilirsiniz. Grup şan kursu olarak da daha çok sosyalleşmek beraber şarkı söyleme becerinizi yeni arkadaşlık ortamı sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Deneme dersi yapmanızı öneriyoruz!

Şan derslerine başlamadan önce muhakkak birebir şekilde şan eğitmenimiz ile görüşüp gerek kulak testinizi gerek şarkı söyleyerek sizin için neler yapabileceğimizi öğrenebilirsiniz.

Deneme dersi yaklaşık 20 dakika sürüp kulak testi, ses aralığı ve diyafram durumu gözden geçirilerek kişisel plan çıkarmamıza vesile olmaktadır.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı