Kaya Sanat Blog

Bateri Kursuna Yeni Başlayanlar İçin Elektronik Bateri Önerileri Nelerdir?

Kaya Sanat Akademi İzmir’de bateri kursu veya online bateri kursuna başlamak isteyenler önce bateri almak isteyebilirsiniz. Bundan dolayı sizlere uygun fiyatlı uzun ömürlü bateri modellerini vererek yardımcı olmaya çalışacağız.

Birçok farklı marka tarafından üretilen bir çok farklı model elektronik  bateri vardır. Bunlardan en dayanıklı ve kaliteli olanları Yamaha ve Roland markalarıdır. Bateri çalmaya yeni başlayanlar için Yamaha’nın DTX 400 ve DTX 500 serileri hem uygun fiyatlı hem de kullanışlıdır.

Bateri Kursuna Yeni Başlayanlar İçin Elektronik Bateri Önerileri Nelerdir?

Roland markasına ait TD1K ve TD11K modelleri Yamaha’ya göre biraz daha pahalı ancak ses kalitesi ve kompaktlık olarak bir tık daha ileride ve uygun fiyatlı davullardır.

Daha uygun fiyatlı bateri seçenekleriniz de mevcut olsa da çok fazla tercih etmenizi önermeyiz. Çünkü biraz kendinizi geliştirmeye başladığınız zaman zevk almamaya başlayacaksınız. Uygun fiyatlı olarak Medelli, Alesis gibi markalar da mevcuttur.

Bu markaların kendi içinde her bütçeye göre elektronik baterileri mevcuttur. Fakat alacağınız bu elektronik bateriler bir Yamaha gibi veya veya Roland gibi ses kalitesini yakalamanız birazcık zor olacak.

Bateri Kursuna Yeni Başlayanlar İçin Elektronik Bateri Önerileri Nelerdir?

Bundan dolayı çok fazla bu elektronik baterileri satın almanızı önermiyoruz. Aslına bakarsanız bu bateriler yani Alesis veya Medelli gibi alınır kullanılır fakat ortalama 3 ile 5 ay sonra tonundan memnun olmamaya başlayarak yeni elektronik davul almak isteyeceksiniz.

Bundan dolayı bütçenizi biraz daha artırarak daha uzun ömürlü ve kendini ispatlamış markalar için araştırma yapabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir