Kaya Sanat Blog

Piyano Kazaları

Piyano performans esnasında beli kırılan piyanist!

2003 yılında Japonya’da düzenlenen piyano festivalinde yerel bir piyanist yarışma başlamadan önce seyirciler salona yerleşirken onlara piyano çalarak karşılama müziği ile eşlik ediyordu.

Seyirciler yerleştikten sonra genç piyanist piyano taburesine sırt üstü yatıp ters şekilde piyano çalarak seyircileri görsel şov ile büyülemek isterken piyano taburesi bir anda kırıldı. Tabure ayaklığı ise omuriliğine denk gelen genç piyanist hastaneye kaldırıldı.

Omuriliğine ciddi şekilde zarar veren bu kaza sonrası piyanist belden aşağısı felç bir şekilde yatağa mahkum oldu.

Sahnede elektrik akımına kapılan piyanist!

2006 Yılında Amerika’da düzenlenen üniversite şenliklerinde piyano çalıp aynı anda da vokal olarak şarkı söyleyen S.Angel şarkı söylediği anda mikrofondan elektrik kaçağı nedeni ile elektrik akımına kapıldı. Dudaklarından elektrik çarptığı anda refleks olarak mikrofonu eliyle tutan genç piyanist akım nedeni ile yere düştü.

Acil olarak hasteneye kaldırılan S.Angel tedavi altına alındı.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir