Kaya Sanat Blog

Online Müzik Okulu

Online müzik kursu veya  veya bir başka deyişle online müzik okulu tamamen tecrübeye dayalı bir eğitim sistemidir. Çünkü müzik kursu ilk olarak yüz yüze eğitim ile özellikle usta çırak eğitimi ile başladı. Bu temeller üzerine kuruldu ve müzik aleti çalmak için karşılıklı olarak öğrenildi. Fakat online müzik kursunun artık hayatımıza girdiğini ve rahatlığını yaşadığımızı da söylemeliyiz.

Online Müzik Kursunun Verimi Tecrübeli Eğitmenden Geçer!

Pandemi ile beraber tüm müzik kursları apar topar online eğitim reklamları ve online müzik kursları ile ilgili afişler paylaşmaya başladılar. Fakat bu eğitimin kolay olmadığını bizler ile online müzik kursu deneme dersi yaptıktan sonra ”keşke sizler ile başlasaydık” demenizden gurur değil burukluk duyuyoruz. Çünkü ticari kaygı ile değil verim odaklı yaparsanız kazanırsınız.

Yani para kazanmayı düşünüp online eğitim verdikleri zaman hep kurum veya kişi hem de siz zarar görüyorsunuz. Ama verim odaklı olsa nasıl daha iyi anlatabilirim veya nasıl daha iyi anlatabilirim konusu üzerinde durduğu zaman her şey mükemmel olacaktır.

Örneğin online keman kursu alan öğrencimizin ihtiyaçları neler olabilir şeklinde empati yaparak düşünmek gerek. Keman klavyesini görmek isteyecektir . Bunun yanında notayı öğretmelisiniz ve bunun üzerinde rahatça işaretlemeler yapabilmelisiniz. Buna benzer bir çok ayrıntı online müzik okulunda online müzik kursunun verimli geçmesi için çok önemlidir.

Online Müzik Kursunda Kullanılan Ekipmanlar

Online müzik derslerinden verim almak isterseniz öncelikle telefondan ders yapmamalısınız. Telefondan ders olur diyen bir müzik kursu veya müzik öğretmeni olursa arkanıza bakmadan uzaklaşmalısınız. 🙂

Dersler de tablet veya bilgisayar kullanılması gereken teknolojik cihazlardır. Çünkü bizler öğrencimizin hem bizleri rahat görmesini hem de çalıştığımız notayı çok daha iyi okumasını ve görmesini istiyoruz.

Unutmamalısınız online müzik kursunun amacı yüz yüze eğitim kalitesini yakalamaktır.

Online Müzik Okulunda Hangi Enstrümanlar Var?

Online müzik okulunda her enstrüman dersi verimli olmaz. Bunlar  denenerek verimli verimsiz şeklinde kategoriye ayırarak bizleri arayan kursiyerleri verimli olmayan enstrümanları söylüyoruz.

Online kurslar da verimli olan enstrümanlar

 • Online piyano kursu
 • Online keman kursu
 • Online gitar kursu
 • Online yan flüt kursu
 • Online şan dersi
 • Online bağlama kursu
 • Online diksiyon kursu
 • Online klarnet kursu
 • Online çello kursu

Online kurslar da verimli olmayan enstrümanlar

 • Online trompet kursu
 • Online akordeon kursu
 • Online kemane kursu

Bu kursları sizler için verimli ve verimsiz olarak gruplara ayırarak daha sağlıklı bir arama yapmanızı sağlamak istedik. Bu şekilde sizler de online müzik kursu aradığınız da nelere ihtiyacınız olacağını da bilmeniz gerekmektedir.

 

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı