Kaya Sanat Blog

Klarnet Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Klarnet satın alırken gerek online klarnet dersi alın gerekse de İzmir’de klarnet dersi alın sizlere her konuda yardımcı olacak bazı bilgiler vermek istiyoruz. Bu yazımızı sonuna kadar okuyarak sizlere klarnet satın alırken yardımcı olacak bilgiler vermek istiyoruz.

Müzik marketlerde o kadar çok klarnet markası ve çeşidi var ki inanın bizler bile bazen karıştırıyoruz. Bu klarnet markalarından bize lazım olanlar öncelikle akortlu klarnet, güzel bir ton bunun yanında 3 ay sonra arızalanmayan enstrüman alarak klarnet derslerine devam etmektir.

Klarnet satın almadan önce bizlere danışarak bilgi alabilirsiniz

Klarnet satın almadan önce bizlerle iletişime geçerek nasıl bir klarnet almanız gerektiğini sizlere anlatıyor gerekirse de sizlere eşlik ederek yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Öncelikle klarnet modellerinden kaynaklı sizlere söyleyebileceğimiz tuş takımları, bek dediğimiz üflediğiniz kısım ve ağacın kendisi klarnetin kalitesini belirliyor. Tüm klarnetler birbirine benzese de farklı kılan özellikleri kontrol etmek biz klarnet öğretmenlerinin işidir.

Klarnet satın almak için bütçe belirleyebilirsiniz

Klarnet Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Klarnet satın almak için öncelikle ortalama bir bütçe belirlemelisiniz. Bu ortalama bütçe ne çok sizleri zorlasın ne de çok kötü bir klarnet almanız için ayrılan bir bütçe olsun. Sizleri ortalama 4-5 yıl klarnet çalmanızı öğretmeye yetecek kadar sizleri idare etmelidir.

Klarnet sarın almadan önce önce ortalama olarak 1500 ile 2500TL arasında ki klarnet modelleri sizleri uzunca süre götürecektir. Daha ucuzları var mı evet var fakat dediğimiz gibi önemli olan klarnet alıp 3 ay sonra bir daha klarnet almamak veya sürekli klarnet tamircisine gitmemek gerekir.

Bizler klarnet satmıyoruz fakat bu konuda objektif olarak yönlendiriyoruz. Öyle bir klarnet alalım ki herkes tarafından evet bu klarnet senin için öğreninlebilir klarnetler arasında desin çok kötü bununla öğrenemezsin gibi hevesinizi kıracak sözler ile karşılaşmanızı istemeyiz.

Akortlu klarnet satın almak ne demektir?

Üflemeli çalgılar arasında akortlu enstrüman çalmak son derece önemlidir. Akort yapma olmadığı için aldığınız da akortlu bir enstrüman alınmalıdır şeklinde düşünüyoruz. Klarnet akordu yapım aşamasında ki ölçeklendirme ile yapılır.

Akortlu üflemek ile karıştırılmamalı akortlu enstrüman demek boşta yani hiç bir sese basmadan üflediğiniz zaman doğru tonda yani doğru akortta üflenen enstrüman demektir. İzmir’de klarnet derine başlayan bir çok öğrencimiz ile bu konuda deneme dersinde fikir alışverişi yapıyoruz. Bu sayede yalnız veya kötü klarnet almalarının önüne geçiyoruz.

Online klarnet kursuna başlamadan hemen klarnet almalı mıyım?

Klarnet Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Online klarnet kursuna başlamadan önce klarnet satın almanızı istemiyoruz. Öncelikle Kaya Sanat Akademi ile beraber iletişime geçtikten sonra sizlere yukarıda bahsettiğimiz gibi öncelikle beraber bütçe belirliyoruz.

Bütçe belirledikten sonra hangi ilden veya ülkeden online klarnet dersi almak istiyorsanız sizlere orada satış yapan müzik marketlere yönlendirebiliriz. Online klarnet kursu açısından önce deneme dersi yapıyoruz. Derslere başlamadan önce klarnet alarak sağlıklı bir şekilde derslere başlayabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir