Kaya Sanat Blog

Keman Parmak Egzersizleri Pdf

Bu içeriğimizde sizlere keman parmak egzersizleri pdf notaları ile yardımcı olmaya çalışma istiyoruz. Özellikle Kaya Sanat Akademi Müzik Kursu eğitim planında da keman kurslarında çoğunlukla kullanılan keman egzersizlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Günlük yapacağınız 30 dakikalık egzersizler ile çok hızlı bir şekilde keman kursunda ilerleyebilir güzel keman çalabilirsiniz.

Keman Parmak Egzersizleri 1

keman egzersizleri
Parmak Ve Yay Senkronize Çalışmaları Pdf

Keman Parmak ve yay çalışmalarında dikkat etmeniz gereken yay ile parmakların aynı metronomda hareket etmesini sağlamak. Yanı notada re mi re mi yaparken yayın tam sonunda 4 notayı bitirmeniz gerekmektedir. Bu şekilde çok daha ritimli ve stabil çalabilirsiniz.

Keman Parmak Egzersizleri 2
keman parmak egzersizi 2

👉 Keman Parmak Egzersizi 2

Bu egzersizi yaparken metronom ile çalışmanızı öneriyoruz. Özellikle 70 bpm den başlayım 120 bpm ye kadar çıkarsanız sizler için mükemmel bir kondisyon sağlayacaktır.

Keman Parmak Egzersizleri 3

keman egzersizleri

 

👉Keman Egzersizleri 3 pdf

Bu keman egzerisizi keman kursuna yeni başlayan özellikle ilk 1 ayını doldurmuş öğrenciler için yavaş yavaş arpej çalışmaları yapmaları için hazırlanmıştır.

Keman Parmak Egzersizleri 4
Keman Egzersizleri

👉 Keman Parmak Egzersizleri Pdf 4

Keman Parmak Egzersizleri 5

keman parmak egzersizleri

👉Keman Parmak Egzersizleri Pdf

Bu parmak egzersizinde ise yapmanız gereken melodik uyumu yakalayabilmektir. Genel olarak etütler stabil aynı şekilde devam etsede bu egzersiz içerisinde bir melodik gidişat var buna dikkat ederek çalmalısınız.

 

Melodik Bütünlük Egzersizi

Melodik Bütünlük Egzersizi

Bu egzersiz oldukça önemlidir. Giriş seviyesinin bir tık üzerinde olan melodik bütünlük egzersizi özellikle çalarken bir bütünlük sağlama konusunda sıkıntı yaşayanlar daha doğrusu keman çalarken tatsız geliyor diye yakınan kemancılar için mükemmel bir egzersizdir. 🙂

6 Aylık Kemancılar İçin Günlük Egzersiz

6 aylık keman eğitimini dolduran öğrenciler bu egzersizi yavaş yavaş çalışabilirler. Özel keman dersi alanlar stabil çalışmaları ile bu egzersizi 60 metronom ile çalabilirler.

6 Aylını Dolduranlar İçin Keman Egzersizi

 

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir