Kaya Sanat Blog

Keman çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Keman Çalmak Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Keman çalmaya karar veren küçüğünden büyüğüne tüm keman severlerin aklında bu güzel soru vardır. Ne zaman keman çalabilirim? Ne kadar zamanda keman öğrenebilirim? veya ne zaman bir şarkı çalabilirim? gibi soruların cevaplarını duymak istiyorlar. Bizlerde elimizden geldiğince bu konuda sizleri aydınlatarak bu konuda küçük bilgiler vermek istiyoruz.

Öncelikle keman diğer enstrümanlara nazaran biraz daha nazlı ve ilgi bekleyen bir yapısı vardır. Keman çalmaya başlamadan önce günde yarım saat çalışmayı göze alırsanız bu süreyi sancısız güzel bir şekilde atlatıp en hızlı şekilde keman çalabilirsiniz.

Keman Çalmayı Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

Tabiki de süresi var fakat bu süre o kadar değişken ki sizlere 3 ay diyip söz vererek hayal kırıklığı yaşamanızı istemiyoruz. Aslına bakarsanız amacımız sizlere en hızlı ve en sağlıklı şekilde keman öğretmektir.

Biz keman eğitmenleri kendinizi mutlu edecek yavaş yavaş güzel melodiler çıkarmayı ortalama 8 derse bağlıyoruz. Tabiki de bu süre değişkenlik gösterebilir. Çünkü günde 1 saat çalışan bir öğrenci ile 3 günde bir keman çalışmaya çalışan öğrencilerimizin de ilerlemesi aynı olmayacaktır.

Kemanda Amatörlükten Profesyonelliğe Geçiş

Keman Çalmak Gerçekten Zor Mu?

Keman Öğrenmek İçin Müzik Kursu

Ortalama 30 dakika çalışma performansı ile 8 hafta sonunda artık evet güzel sesler gelmeye başladı diyebilirsiniz.

Aşağıdaki formu doldurarak hemen online keman dersi alabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek Hattı
Gönder