Kaya Sanat Blog

Hobi Olarak Enstrüman Çalmak İstiyorum

Hobi Olarak Enstrüman Çalmak

Günümüzde enstrüman çalmaktan ziyade sanatla uğraşmak sizileri rahatlatan sakinleştiren bir uğraş edinmekten behsetmek istiyoruz. Enstrüman çalarken eskisi gibi saatlerinizi ayırip harıl harıl çalışmanıza kendinizi bu konuda baskı altında hissetmenize gerek olmayacaktır.

Gelişen eğitim metotları ile çaldığınızdan daha çok keyif almanızı sağlamak istiyoruz. Tabiki de enstrüman çalışarak belli bir seviyeye gelebilirsiniz. Bu konuda bizler de sizlerle hem fikiriz. Fakat konservatuvara öğrenci hazırlar gibi de davranmak sizlerin hevesini kırmaktan çok da ileriye gitmeyeceğini bilmemiz gerekiyor.

Gün geçtikçe zaman ilerledikçe stres oranımız git gide artıyor. Bu stres ; iş stresi de olarabilir, okul stresi de olarabilir. Her türlü stresten kaçacağımız kafamızı bir nebze ddağıtacak bir çıkar yol olmalıdir. Bu yol ister dans ister ; ister film izlemek  ister kitap okumak ister enstrüman çalmak olsun ne yaparsanız yapın kendiniz için birşeyler yapın diyerek sizleri önemsediğimizi bilmenizi istiyoruz.

Enstrüman çalmak neden bu konuda psikoterapi seansı gibidir?

Hobi Olarak Enstrüman Çalmak İstiyorum

Çünkü size ait bir enstrümanınız olacak  ve sizler hiç bir şey bilmeden zamanla size ait sizin ellerinizden veya sizin nefesinizden çıkan melodiler üreteceksiniz. Bunun size hissettirdiği his size hissettirdiği mutluluk paha biçilemez.

Kaya Sanat Akademi  eğitmenleri olarak tecrübeler doğrultusunda sizler şunları söyleyebiliriz ki;

Öncelikle sizlere enstrümanı sevdirmeliyiz. Daha sonraki süreçte sizlere küçük de olsa güzel melodiler çaldırarak sizlerin bu enstrümanın üstesinden geleceğinize inandırmalıyız.

Çünkü hobi olarak enstrüman çalmak için çok fazla yeteneğe ihtiyaç duymuyoruz. Çocukluktan gelen bir yetenekten çok  gün içerisinde ayıracağınız 30 dakika sizlere gayet keyif katacak ve enstrüman çalmaya hevesine ve mutluluğuna erişmek için üzerinize düşeni yapmış sayılacaksınız.

 Hobi olarak enstrüman çalmaya karar verdikten sonra ilk mesajı bizlere attığınızdan itibaren sizler müzik yönünden bizlere emanetsiniz. Enstrüman alım konusunda bütçenizin el verdiği kadarı ile sizlere en kalitelisini ve en uygununu alma konusunda söz veriyoruz.

Enstrüman aldıktan sonra ücretsiz olarak yaptığımız deneme dersinden sonra derslerimize başlayarak bu süreçte sizlerin kendinizi iyi hissetmeniz için elimizden geleni yapacağımızı bilmenizi isteriz.

Müzik Kursuna Giderken Hedefiniz nedir?

Hobi Olarak Enstrüman Çalmak İstiyorum

Online keman kursu, Online gitar kursu, online piyano kursu, online bağlama kursu, online klarnet kursu kursları gibi kurslara başladığınız da öncelikli hedefiniz Keyif almak olması gerektiğini söylemek isteriz. Zevk almadığınız , sizleri kendinize iyi hissettirmeyen  işi kimse yapmak istemez.Bu yüzden gittiğiniz sanat merkezinin ortamı, eğitmenin konusunda uzmanlığı ve buna dair birçok etken enstrüman çalmanızı ve hevesinizi etkileyecektir.

 

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

5 Yorumlar

  1. ben şu an 19 yaşındayım ve keman çalmaya çok hevesliyim ama beni düşündüren şu şimdiye kadar herhangi bir enstrüman çalmışlığım yok bu beni çok engeller mi merak ediyorum

    1. Selamlar merhabalar
      Sınavlar ve derslerinden dolayı hayatınızın yoğun geçtiğini düşünerek kendinize kaliteli zaman ayırmalısızınız. Bir enstrüman çalmak kaygı ve stresinizi ciddi oranda azaltır. Hiç bir enstrüman çalmamak bizim için dezavataj değil avantajdır. 🙂

    1. 35 yaş bizim için sadece kemana değil tüm enstrümanlara başlamak için geç değil.3 çaldığınız için perdesiz Çalgı niteliğine sahipsiniz.Bu yüzden de işimiz sıfırdan başlayana göre çok daha kısa süreli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir