Kaya Sanat Blog

Gitar Çalmak Zor Mudur?

Gitar çalmak zor mu sorusuna aslına bakarsanız disiplinli ve aksatmadan çalıştığınız zaman her enstrüman çok kolaydır. İzmir’de gitar kursu veya online gitar kursu olarak biz eğitmenlerin bakış açısı aslında gitarı akorla ile şarkıya eşlik edebilmek olarak bakıldığında çok ama çok kolaydır.

Fakat klasik gitarı, klasik gitar olarak çalmak bir keman veya piyano gibi zorludur. Bundan dolayı sizler elektro gitar kursu olsun klasik gitar kursu olsun bu kurslar da akor veya tab sistemi ile değilde klasik gitar formu ile öğrenmek istediğinizde bu yolda çalışmanız gerekecektir.

İzmir’de keman kursu veya İzmir’de piyano kursuna başlayan öğrencilerimiz ile başlayan gitar öğrencileri çok daha kısa sürede şarkılara eşlik etmeye başlıyorlar. Bunun nedeni nota yerine akorlar var yani Em akoru dediğiniz zaman bunun beli bir basış şekli vardır. Bu basış şekli değişmez öğrenciler Em gördüğünde sürekli aynı yere basarlar.

Gitar Çalmak Zor Mudur?

Ama piyano kursu öğrencisinde bu durum biraz değişiktir. Piyano notasında akorlar ve beraberinde notalar vardır. Tabii ki bu çok zor değil yani piyano çok zor ama gitar çok basit diye algılamamak gerekir.

Kurumumuzda gitar kursuna başlayan öğrencilerimiz ortalama 3 ile 6 ay arasında duydukları şarkılara eşlik edebiliyorlar. Bunun ile ilgili akor yazma tab yazma ve eşlik gibi gitarı gitar yapan tüm beceriler İzmir gitar kursu olan Kaya Sanat Akademi de verilmektedir.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı