Kaya Sanat Blog

Çiğ Yumurta Sese İyi Gelir Mi?

Yıllardır çiğ yumurta sese iyi gelir mi sorusunun cevabı merak edilir. Bizlerde çiğ yumurta sese iyi gelir mi sorusuna ayrıntılı cevap veriyoruz. Şan hocalarımıza da sorulan yumurta sesi güzelleştirir mi sorusunun yıllardır süre gelen bir muallak söz konusudur. Bizler hem yabancı kaynaklardan hem şan kursu  eğitmenlerimizden aldığımız bilgileri harmanlayarak doğru bilgiyi sizlere aktarmak istiyoruz.

Yumurtanın İçerisinde Sesi Etkileyen Vitamin Mi Var?

Yumurtanın İçerisinde Sesi Etkileyen Vitamin Mi Var?

Evet yumurtanın içerisinde  N-asetil sistein amino asidin ses tellerine etkisi vardır. Ses telleri üzerinde ki toksinlerin temizlenmesine yardımcı olması ile daha rahat daha temiz ses çıkmasına yardımcı olmaktadır. Tabi ki çiğ yumurta içildiğinde ses tellerine direk etki etmez.

Şan kursu ile detaylı bilgi edinmek ve şan kursu hakkında sizleri nelerin beklediğini sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

İlgili Şan Kursu Yazımız.

Şöyle ki baharatlı çok fazla asitli tükettiğiniz içecek ve yiyecekleri soluk borusuna kaçmadığı takdirde ses tellerine değmez. Fakat sigara dumanı alkollü içecekler sesinize zarar verdiği aşikardır. Ses telleri üzerinde bıraktığı toksinler ses kısık sesli olmasına , sürekli yutkunmanıza sebep olacaktır. Bundan kaynaklı sanatçılar performans öncesi çiğ yumurta içtikleri doğrudur.

Şan dersi doğru teknik ve ses egzersizleri ile beraber şarkı söyleme tekniğinin doğru oturması sesi etkileyen en büyük faktördür. Fakat buna destek olarak çiğ yumurta kullanılabilir.

Yumurtadan ziyade şan kursu eğitmenlerimizin özellikle uyardığı nokta su içektir. Su içtiğiniz zaman ses telleri sürekli nemlenir ve sağlıklı şekilde kullanılmasına olanak sağlar.

 

 

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir