Kaya Sanat Blog

Bütçenizi Zorlamadan Alabileceğiniz Elektro Gitar Önerileri

İzmir’de elektro gitar kursuna başladıktan sonra gitar satın almak istiyorsanız veya halihazırda çalışıyorsanız ancak yeni bir elektro gitar almak istiyorsanız sizin için bütçenizi zorlamadan alabileceğiniz elektro gitar önerilerini derledik.

SX Stratocaster elektro gitar

Bütçeni̇zi̇ Zorlamadan Alabi̇leceği̇ni̇z Elektro Gi̇tar Öneri̇leri̇

SX markasının elektro gitarları genellikle fiyat performans açısından oldukça kalitelidirler. Elektro gitar çalmaya yeni başladıysanız bu gitar bütçenizi zorlamadan sizin elektro gitara alışmanıza yardımcı olacaktır.

İşçiliği çok iyi olmasa da fiyatına göre oldukça güzel tonlar alabilirsiniz. Ortalama fiyatı 201.49USD (~1,542.37TL), manyetik dizilimi S-S-S, gövde materyali Amerikan kızıl ağacı, klavye materyali akça ağacındandır.

Epiphone Les Paul SL elektro gitar

Bütçeni̇zi̇ Zorlamadan Alabi̇leceği̇ni̇z Elektro Gi̇tar Öneri̇leri̇

Küçük bir bilgi notu, Epiphone firmasının temeli, Anastasios Stathopoulo tarafından 1873’de, o zaman henüz Osmanlı İmparatorluğu sınırları içerisinde yer alan, İzmir’de kurulur. Epiphone Les Paul sizlerin aldıktan sonra yoldaşınız olacaktır. Uzun süre kullanabileceğiniz gibi tonları da sizleri oldukça memnun edecektir.

Görünüşü oldukça güzeldir bu gitarın, yani her anlamda sizi memnun edebilecek diyebiliriz. Ortalama fiyatı 230.62EUR’dur. (2086TL) Manyetik dizilimi S-S, köprü tipi Tune-O-Matic, Perde sayısı 22 (Medium Jumbo), gövde materyali poplar, klavye materyali gülağaçtır.

Schecter SGR C-1 elektro gitar

Bütçeni̇zi̇ Zorlamadan Alabi̇leceği̇ni̇z Elektro Gi̇tar Öneri̇leri̇

Schecter’in bu gitarının işçiliği oldukça iyi, tonu da oldukça güzel ancak eğer ki daha çok solo çalmak istiyorsanız aynı markanın solo gitarları sizi daha çok memnun edecektir. Ortalama fiyatı 278.44USD (2,131.41TL), manyetik dizilimi H-H, köprü tipi özel dizayn, gövde materyali ıhlamur, klavye materyali Gül ağacıdır.

Schecter BANSHEE-6 SGR elektro gitar

Bütçeni̇zi̇ Zorlamadan Alabi̇leceği̇ni̇z Elektro Gi̇tar Öneri̇leri̇

Markası Schecter olan bir başka gitar is BANSHEE-6’dir. İşçiliği oldukça iyi, klavyesi ince ve rahat, stüdyoda veya canlı sahnede neredeyse tüm performanslara mükemmel bir uyum sağlar aynı zamanda gitara yeni başladıysanız da bu gitarı tercih edebilirsiniz.

Tonları ise sizi oldukça memnun edecektir özellikle clean tonlarda ses kısıkken bile ses temizlenebiliyor ancak daha iyi ton için kaliteli bir amfide oldukça önemli. Schecter’in Diamond Plus manyetikleri ile sizlere oldukça çekici bir strat sunar. Ortalama fiyatı 302.74USD (2,317.43TL) , manyetik dizilimi H-H, gövde materyali ıhlamur ağacı, klavye materyali gülağaçtır.

Elektro gitar kursuna başlamadan önce muhakkak ücretsiz deneme dersi almalısınız. Elektro gitar deneme dersinde gitar hocamız sizlere hangi gitarların size uygun olacağını belirtecektir.

Unutmamak gerekir ki almak istediğin elektro gitarı mutlaka önceden gidip çalıp dinlemelisin. Çalmak istediğin tarzın tonlarını alacağın elektro gitarın tonları karşılıyor mu bunu öğrenmen gerekir. Yoksa hayal kırıklığı yaşayabilirsin. Bu sebeple elektro gitarını almadan önce iyice bir araştırma yapman senin için oldukça yararlı olacaktır

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir