Kaya Sanat Blog

Bateri Çalmak

İzmir’de bateri kursu arayışlarınız içerisinde sizlere doğru bateri kursunun nasıl bulunacağını bunun yanında bateri çaldığınızda hisleriniz ve davranışlarınız da neler gelişeceğini sizlere başlıklar haline toplayıp anlatmak istiyoruz. Özellikle küçük çocuklar da bunun yanında stresli iş ortamlarından uzaklaşıp stres atmak için sizleri nelerin beklediğini yazmak istiyoruz.

Bateri çalmak sizlere neler kazandırır?

Özellikle hareketli veya çabuk sıkılan çocuklarımız bateri kursu ile hem stres atıyor hem de öz disiplini oluşturuyorlar. Bu sayede çok daha sağlıklı bireyler ve kendinden emin çocuklar yetiştirmenize katkı sunmuş oluyoruz.

Yusuf Kenan’ın bateri performansını izlerken kendinden emin ve rahat çaldığını görebilirsiniz. Çocuklarımızın online eğitimler ile beraber çok fazla teknoloji ile olumlu olumsuz ilgileri arttığını gözlemliyoruz.

Bizler bu konuda ipleri elimizde tutmak istiyoruz. Çünkü bateri veya başka bir müzik aleti çalmak beynimizi çalıştırmak ve körelmesini sağlamak için en güzel ve en faydalı uğraşlardandır.

Bateri kursu dikkat dağınıklığına yarar mı?

Bateri Çalmak

Hem online bateri kursu hem de İzmir’de bateri kursu özellikle bunun altını çizerek söylemek istiyoruz. Hiperaktivite sorunu yaşayan odaklanma sorunu çeken ve ankisiyete yaşayan çocuklar için çok ama çok faydalı olduğunu bizler gözlemledik. İlk derste sürekli babasını isteyen yalnız kalamayan çocuklarımız oluyordu. Şuan ise babasını sadece ders sonunda dinleti yapmak için çağırıyoruz.

Psikologlar konuşarak bizler ise müziğin iyileştirici gücünü kullanıyoruz. Açıkçası sizleri belirli bir noktaya kilitleyip beyninizi sürekli çalıştırmanızı sağlayacaktır. Tablet ve telefonlarda sabit olarak aynı yere bakıp sadece gözlerini kullanmaktadır. Bundan dolayı da düşünme eylemini gerçekleştiremediği için de beyin küçülmektedir.

Bu videoda neler demek istediğimizi çok daha iyi anlayabiliriz. Açıkçası konfor bizleri çürütür.

Artık stresli bir ortamdayız. Ayrıca stres ve kaygı 5 yaşına kadar indi. Motivasyon sağlamalıyız!

Ne yazık ki sayfalarca ödev yetişkinlerde iş stresi dersken mutsuz veya zamanı iyi değerlendiremeyen bireyler çoğalmaya başladı. Müzik bu konuda etili mi işe yarar mı? bu konuda da yaşadıklarımızı sizlere anlatıp daha doğru kararlar vermenizi sağlamak istiyoruz.

Şöyle bir örnek verelim sizlere malum artık kapımızın önünde rahat rahat oynama gibi bir ihtimal çok az çünkü her gün birilerinin başına bir şeyler geliyor. Bundan dolayı çocukluğunu rahat rahat yaşayamayan bunun üzerine sürekli ödev ve sınavlarla beraber stresli gergin ve bu konuda mutsuz olarak yetişiyoruz.

Kaçış ise oyunlar ve bilgisayarlar oluyor. Sıkıntı da burada başlıyor. Her sıkıldığında sürekli kaçmak için oyun ve bilgisayar oyunlar, sosyal medya videoları düşünme yetimizi hızla elimizden almaktadır.

Hemen tedavi olarak beynimizi çalıştıracak uğraşlar bulmalıyız. Piyano çalınabilir, özellikle bateri de elimiz ve ayaklarımız çalışıyor. Bundan dolayı beyin inanılmaz çalışıyor.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı