KurslarMüzik Kursları

Yeni Başlayanlar için Ud Kursu

Ud hepimizin aklında uzunca bir süre Türk Sanat Müziği ve fasıl şarkılarının çalındığı bir müzik aleti olarak yer etmiştir. Fakat günümüzde pop müziğinde de çok fazla kullanılması bunun yanında kulağımıza hoş gelen 80’ler 90’lar dediğimiz müziklerde de kullanılması bizlerin dikkatini çekmiştir.

Ud çalmak eskiden zor olarak nitelendirilir ve bunun için bolca solfej ve nazariyat dersi almanız gerekiyordu. Fakat günümüz de ud çalmak bu denli çalışmanız gerekmiyor. Ortalama günde 30 dakika çalıştıktan sonra gayet rahat bir şekilde ud çalmanız mümkündür.

İzmir Ud kursu ile beraber ud eğitmenlerimiz sizlere kısa sürede nota ile birlikte ud öğreterek sadece nota ile çalışmanızı sağlamaya çalışıyorlar. Bu konuda iyi olduğumuzu en kısa sürede öğretebileceğimizi bilmenizi isteriz.

Ud Kursu almak için yaş aralığı ne olmalıdır?

Yeni Başlayanlar için Ud Kursu

Ud çalmak için belirli yaşın üzerinde olmanız gibi bir algı söz konusu değildir. Fakat eskiden sanki hep yaşı ilerlemiş insanlar ud kursu almalıdır gibi bir algı vardı. Şimdi 15 yaşında ud kursu alan öğrencilerimiz olduğunu gördükçe bizler de mutlu oluyoruz. Ortalama 15 yaşından başlayarak istediğiniz yaşa kadar ud öğrenmek mümkündür.

Ud kursu almak için yeteneğim var mıdır?

Yetenekli olmak tabii önemlidir. Fakat şöyle düşünmenizi isteriz sizler hobi olarak enstrüman çalmak için yetenekten çok , günlük çalışmalarınız ile çok güzel bir şekilde ud çalmanız mümkündür.

Bizler ud kursu olarak öğrencilerimizden edindiğimiz tecrübe ile ortalama 30 dakika çalışma ile 3 ay içerisinde akıcı şekilde enstrüman öğrenmenizi sağlıyoruz.

Ud almadım nasıl bir ud alacağımı bilmiyorum

İzmir Ud Kursu olarak araştırmalarınız sırasında bu yazıları okuyorsunuz. Bizler kurumumuza öncelikle gelip tanışmanızı gerekirse bir süre kursumuzun udlarını kullanacağınızı bilmenizi istiyoruz. Bu süreç içerisinde sizlerin bütçesine göre ud satın almak için eğitmenimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Ud dersi hafta da kaç gün kaç saat?

Yeni Başlayanlar için Ud Kursu

Ud kurslarımız hafta da bir gün bir saat olarak birebir özel ders şeklinde yapılmaktadır. Bu süreçte grup dersleri seçeneğiniz de bulunmaktadır. Fakat pandemi dolayısı ile maksimum 3 kişi olarak sınırlandırmak zorunda kaldığımızı bilmenizi isteriz.

Birebir özel ud kursu olarak bu süre sizlere yetecektir. Daha doğrusu 1 ders saati 50-55 dakika arasında olduğunu düşünürsek bu süreçte o dersin verimli şekilde tekrarını yapmak 1 haftanızı alacaktır.

Ortalama ud fiyatları ne kadardır?

Öğrenci udları 500 TL‘den başlamaktadır. Fakat ud çalmak için sizleri sağlıklı şekilde devamlılık sağlayan udlar 700 ile 1000 TL arasındadır. Ud alımı için bu fiyatlardan çok çalıp denemek gerekir.

Çünkü öğrenci udu olarak çok kaliteli sese sahip olan udlarla karşılaştığımızı bilmenizi isteriz. Ud satın almak için en iyi çözüm ud eğitmenimizden yardım almaktır.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı