KurslarMüzik Kursları

Yeni Başlayanlar için Piyano Kursu

Bu yazımızda piyano kursu adına en baştan sonuna kadar sizlere bir rehber oluşturmak istiyoruz. Özellikle aklınızda piyano çalmak var ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Bununla ilgili sizlere yardımcı olarak objektif olarak yeni başlayanlar için piyano kursu konusunda neler yapmanız gerektiği hakkında küçük ip uçları vererek daha bilinçli bir şekilde piyano kursu araştırmalarınızı yapmanıza yardımcı olacağız.

Neden piyano kursu?

Nerede piyano kursu konusu açılsa mutlaka çevrenizdekiler evet piyano çalmak çok faydalı derler. Piyano çalmak gerçekten faydalı mı? Faydalı piyano tuşuna basmak mı faydalı faydalı olan nedir? gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Tek el piyano çalmak sizleri geliştirmez!

Yeni Başlayanlar için Piyano Kursu

Özellikle küçük öğrencileri sıkmamak adına sadece sağ eli ile melodi çaldırmak adına eğitmenlerin yaptığı öğretim yönteminin ne yazık ki çok faydalı olduğunu söyleyemeyiz. Biraz daha ilerlediğinizde sol elinizi eklediğiniz zaman öğrenci yapamayacağını hissedip piyano çalmaktan soğuyabilir. Bu yüzden piyano kursuna başlandığı anda çift el daha hafif etütler ile beraber başlanılırsa işte faydalıdır.

Beyin gelişimi, matematiksel zeka; iletişim, çoklu düşünme, pratik sorun çözme becerisi gibi bizleri biz yapan müthiş özellikleri piyano çaldığı zaman edinebilir. Çünkü aynı anda iki elini kullanmaları daha ayrıntılı anlatmak gerekirse 10 parmağını ayrı ayrı kombinasyonlarda kullanması yukarıda saydığımız becerileri edinmesinde baş rol oynamaktadır.

Kaya Sanat Akademi’de Karşıyaka piyano kursuna başlayacağınız zaman başlar başlamaz piyano almanızı istemiyoruz. Kurumuz da bulunan piyanoları ücretsiz kullanıp ders dışında ki etütlerinizi yapabilirsiniz.

Belirli zaman geçtikten sonra piyano yerine org alabilirsiniz

Kaya Sanat Akademi Karşıyaka piyano kursu eğitim içeriğinde özellikle eğitmenlerimiz sizlere piyano yerine org almanız konusunda fikirler vererek bir anda yüksek bütçeler ayırarak piyano almanız konusunda sizlere acele etmemenizi öneriyor. Piyano sesine yakın bir org başlangıç için işinizi rahatlıkla görecektir.

Maksimum odaklanma süresi 20 ile 35 dakika arasındadır

Özellikle haftada bir gün bir saat yeterli mi konusunda bazen velilerimizin endişeleri olsa da piyano kursuna başladıkları zaman 1 saat özel dersin gerçekten yeterli olduğu konusunda bizlere hak veriyorlar. Çünkü o dersin içeriği yoğun olarak geçmektedir.

Bu dersin içeriğinde bizler yapması gereken her şeyi aktardıktan sonra pratik yapması için ders harici 6 gün daha tekrarlaması gerekir. Bu tekrardan sonra çalacağı eser çok temiz bir şekilde oturmaktadır.

Çocuklar için piyano kursuna başlama yaşı kaçtır?

Yeni Başlayanlar için Piyano Kursu

Çocuklar için piyano kursuna başlamanız gereken yaş her zaman değişmektedir. Aslında bu tamamen çocuğumuzun yapısı fiziki gelişimi ile alakalıdır. Fiziki gelişimi ne olursa olsun 5 yaş piyano çalmaya uygundur. 5 yaş öğrencilerimizi kabul ediyoruz.

Fakat 4 yaş piyano kursu öğrencilerimizi eğitmenimiz ile beraber görüp derste 15 -20 dakika ücret ödemeden konuşmamız öğrenme konusunda ki aktarma becerisini test etmek istiyoruz. Bazı öğrenciler 4 yaşındadır ama 6 yaş gibidir. Bundan dolayı yaşa çok takılmamak gerekir.

Öncelikle piyano dersi değil bizleri sevmesi öğretmemiz gerekir!

Özellikle yeni başlayan minik ellere direkt ders modu ile yaklaşmak son derece yanlıştır. Öncelikle piyano çalmayı zorunluluk olarak gördüğü zaman sıkılmalar başlayacaktır. Bundan dolayı piyano kursunu ona faydası olan verimli bir oyun alanı gibi algılamasını sağlamamız gerekir.

Sorumluluk bizlerin!

Unutmayın öğretmen faktörü çok önemlidir. Önce öğrencimiz öğretmeni ile arasında ki güven duygusunu sağlamalı bunun üzerine daha rahat öğrenme becerisini geliştirecektir. Bizler sadece derste piyano çalmak değil yeri gelip ailesine anlatamadığı sorunları bizlerle paylaşmalarını sağlayarak ileride psikolojik olarak sıkıntı yaşamasını engellemek istiyoruz.

Kaya Sanat Akademi Karşıyaka piyano kursu olarak sadece bir sanat merkezi değil, özellikle küçük çocuklarımızın yaşam koçu olmayı çok ama çok önemsiyor ve seviyoruz.

Yetişkinler için piyano kursu

Yeni Başlayanlar için Piyano Kursu

Yetişkinler için piyano kursunda özellikle hobi olarak piyano kursuna başlayan öğrenci adaylarımız için hedefimiz sizleri çok fazla nota ile sıkmadan sizlere en kısa sürede şarkı çaldırmak keyif alarak güzel bir hobi edinmenizi sağlamaya çalışıyoruz.

Kişisel olarak çalışma planımızı belirlediğimiz için sizlere bir kaç seçenek sunuyoruz. Özellikle nota öğrenmek isterseniz o yönde ilerleyebiliriz. Şarkı çalmak isterseniz daha pratik bir şekilde nota öğrenmenin yollarını sizlere aktarabiliyoruz. Bundan dolayı önemli olan sizlere Karşıyaka piyano kursu olarak keyif almanızı sağlamaya çalışmamızdır.

Yetişkinler için piyano çalma yaşı kaçtır?

Yetişkinler için piyano kursu almak için herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur. 5 yaşından itibaren istediğiniz zaman piyano dersi alabilirsiniz.

Sadece ders değil etkinliklere katılmanızı da istiyoruz

Belirli bir zaman sonra gerçekten bizleri bir aile olarak görüyorsunuz. Bunlar için sizlere çok teşekkür ederiz. Süreçten sonra derslere geldiğiniz ders sonrası veya öncesi Türk kahvenizi hazırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bazen de sizler bizlere kahve yapmayı ihmal etmiyorsunuz. Bunun tarifsiz mutluluğunu bizlere yaşattığınız için teşekkür ederiz.

  • Bisiklet sürebiliriz.
  • Konserlere gidebiliriz.
  • Jenga Oynayabilirz.
  • Film Gecesi Yapabiliriz.

Bu etkinliklerin hepsi ücretsiz olup sizlerin daha güzel zaman geçirmesini sağlamaya çalışıyoruz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı