KurslarMüzik Kursları

Yeni Başlayanlar için Klarnet Kursu

27 adet tuşu olan bu enstrüman nasıl olur da hiç bilmeyen 3 ayda çalmaya başlar? İzmir klarnet kursu olarak sizlere hizmet veren Kaya Sanat Akademi klarnet kursu öğrenciler ortalama 3 ile 6 ay arasında şarkıları çalmaya başladıklarına ilk olarak şahit olduğumuz da şaşırmıştık fakat sanırım artık alıştık. Onların mutluluğunu paylaşıyoruz.

Klarnet çalmanın aslında zor olmaktan ziyade hayatınıza almanız ve sevmeniz gerektiğini bilmeniz yeterlidir. Gerisi inan çok kolay bir şekilde geliyor. Sizlerin sürekli ertelediği bu güzel hayalleri gerçekleştirmek için süper bir yeteneğiniz olması gerekmiyor sadece istemek, sevmek ve bunun yanında doğru eğitmen ve doğru kurumdan ders almanız gerekmektedir.

İzmir’in en kaliteli ve en hızlı öğreten klarnet kursu olan Kaya Sanat Akademi’de derslerimiz birebir yapılmaktadır ve bu süreçte sizlere en hızlı, en keyifli nasıl şarkı çaldırabilirizin üzerine kişiye özel planlar hazırlıyoruz.

Klarnet almadan önce mutlaka klarnet eğitmenimizin fikrini alın!

Özellikle müzik market piyasası da her şey de olduğu gibi iyi klarnet kötü klarnetler de bulunmaktadır. Yani klarnet aldıktan sonra 4-5 ay sonra tekrar klarnet almanızı istemiyoruz. Bundan dolayı sizlerin bütçesine göre klarnet eğitmenlerimiz fiyat performans olarak sizleri uzun süre idare edecek bir klarnet almak için yönlendireceklerdir.

Klarnet almam gerekiyor mu?

Yeni Başlayanlar için Klarnet Kursu

Klarnet kişisel bir enstrüman olduğu için aslında nefesli enstrümanların hepsi kişisel olduğu için klarnet almanız gerekecektir. Fakat nasıl bir klarnet almanız gerekitiğini klarnet eğitmenimiz sizlere anlatacaktır. Bunun için randevu almanız yeterli olacaktır.

İlk hangi şarkıyı ne zaman çalabilirim?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi klarnet kursuna başlayan öğrencilerimiz 3 ile 6 ay arasında klarnet çalmaya; Fikrimin İnce Gülü, Şimdi Uzaklardasın, Caddelerde Rüzgar gibi şarkıları 3 ay sonunda çalmaya başlıyorlar. Bu süreçte süre 2 aya kadar inse de sağlıklı şekilde yani kulağa hoş gelecek şekilde çalmak 3 ay ile başlar.

Dersler haftada bir saat mi?

Yeni Başlayanlar için Klarnet Kursu

Klarnet kursu İzmir Karşıyaka’da eğitimler 55 dakika olup bu sürede eğitmenimiz birebir dersler olarak sizlerle ilgilendiği için süre çok ama çok yeterli oluyor. Grup klarnet derslerinde eğitmenimiz de aynı anda bir kaç kursiyer ile ilgilendiğinden dolayı bu süre sizlere yetmeyecektir.

Birebir dersler ile hızlı şekilde öğrenebilirsiniz. Bizler bu sürenin sizlere fazlasıyla yeteceğinin garantisi verebiliriz.

Ortalama klarnet ücretleri nedir?

Klarnet satın alırken 700 TL‘ye kadar klarnet bulabilirsiniz fakat bu enstrümanlardan performans beklemek sizi yanıltabilir. Genelde “ben bu klarnet ile çalayım ileride daha iyisini alırım” demenizi anlıyoruz.

Fakat klarnet kursu alırken dikkat etmeniz  gereken en önemli hususlardan birisi de kalacağınız klarnetin eğitiminizi sürdürebilecek kalitede olması gerekir. Bu klarnetler de dolar kuruna bağlı olmakla beraber ortalama 1500-2000 TL civarındadır.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı