KurslarMüzik Kursları

♬ Karşıyaka Klarnet Kursu

İzmir Klarnet Kursu

Sanatın bir dalından tutmak insanların hayatında pek çok olumlu gelişmeye imkan sağlar. Sadece İzmir klarnet kursu eğitimlerimiz ile kalmayıp, tamamen ücretsiz etkinliklerimizden faydalanabilirsiniz.

İzmir Klarnet Eğitimi

Klarnet kursuna başlarken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden bir tanesi de birebir özel derslerle başlamaktır. Karşıyaka’da bulunan klarnet kursumuza başlamanızı ve derslerinizi birebir şeklinde ayarlamanızı öneriyoruz. Birebir dersler özellikle başlangıç seviyesinde önemlidir, çünkü klarnet doğru şekilde üflendiği takdirde daha rahat ses çıkarabilir. Ayrıca, kısa sürede nota sistemini kavrayabilirsiniz. Bu şekilde klarnet enstrümanını kavrama süreniz azalacak ve kısa sürede daha fazla şarkı çalacaksınız.

Ücretsiz Klarnet Dersi

Ücretsiz klarnet deneme derslerinde sorabileceğiniz tüm soruları sorup ders içeriği hakkında bilgi alabilirsiniz.  Aşağıdaki telefon numaramızı arayarak ücretsiz klarnet deneme dersi talep edebilirsiniz.

İzmir Klarnet Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İzmir Klarnet Kursu Eğitimlerine Başlarken Klarnet Almalı Mıyım?

İzmir’de eğlenceli, uygun fiyatlı, öğretici klarnet kursuna başladıktan sonraki aşamada klarnet almanız gerekecektir. Klarnet kişisel kullanıma uygun bir enstrüman olduğu için mutlaka kendi klarnetinizi kullanmalısınız.

Klarnet almadan önce sizlere nasıl bir klarnet alacağınızı, bizlerle beraber belirlediğiniz fiyat aralığında olmak kaidesiyle ,en kalitesini seçerek uzun ömürlü, kullanımı rahat ve sizlere zorluk çıkarmayan bir klarnet öneriyor, böylece yeni edindiğiniz enstrümanınızı keyifle çalmanızı hedefliyoruz.

Kaya Sanat Akademi olarak, tüm bu süreçte deneme dersinden, klarnetinizi edinene kadar yanınızdayız.

Sol klarnet ile mi Si Bemol klarnet ile mi başlamalıyım?

İzmir de klarnet kursu araştırmalarınız sonucunda bulduğunuz kursta, derslere başlamadan önce mutlaka 0542 696 83 03 numaralı telefonu arayarak, deneme dersi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Sol klarnet ve Si Bemol klarnet arasındaki farklara geçmeden önce, Türk müziği ve Batı müziği arasındaki farklara biraz değinelim. Türk müziğini batı müziğinden ayıran en temel fark, notalar arasından bulunan “koma”lardır.

Türk müziğinde her 2 nota arasında 9 koma varken, batı müziğinde 1 tam ses aralığı mevcuttur. Temel ritm kalıpları da oldukça farklı olan bu iki müzik türü, birbirinden oldukça farklıdır.

Türk müziğinde genellikle Sol Klarnet kullanılırken, aynı zamanda Si Bemol klarnet çalımı da oldukça yaygındır.

Ne Kadar Sürede Klarnet Çalabilirim? 

İzmir’de klarnet kursu alanındaki araştırmalarımızda karşılaştığımız sorulardan bir tanesi de klarnet eğitimi ile birlikte ne kadar zamanda şarkı çalabilirim sorusudur.

İzmir’de uygun fiyatlı klarnet kursuna başlayacağınız zaman sizlerin şarkı çalmak için ihtiyaç duyduğunuz solfej eğitimi, profesyonel solfej eğitmenlerimiz tarafından tamamen ücretsiz verilecektir. Solfej eğitimimiz, klarnet kursu haricinde, tamamıyla ayrı bir ders olarak işlenecektir.

Bu eğitim ile birlikte çok kısa sürede sevdiğiniz şarkıları çalacaksınız. Çünkü solfej eğitimi klarnet ile yapılan pratik kadar önemlidir.

Klarnet kursuna başladığınız zaman klarnetten ses çıkarmak sizler için çok zor olmayacak, aksine, konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından öğrenim süreciniz desteklenerek, klarnetten ses çıkarmanız çok kısa zaman alacaktır. Ancak, İzmir’de klarnet eğitimi sırasında dersleriniz ile birlikte, kendiniz de bireysel olarak zaman ayırmanız gerekmektedir.

Derslerde temel mantığı öğrenip evde yapacağınız çalışmalarla pekiştirmek sizleri çok çok ileriye götürecektir.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

İlginizi Çekebilir
Kapalı