Kaya Sanat Blog

Her Seviyeye Uygun Keman Kursunuz Var Mı?

Kaya Sanat Akademi İzmir’de keman kursu olarak sizlerle beraber bizler de kendimizi geliştirmeyi seviyoruz. Bu aşamada kurumumuz da 4 keman eğitmeni ve branş olarak da Türk Müziği ve Batı Müziği olarak bizler branşlarında profesyonel eğitmenler görevlendirilmektedir.

İzmir de keman kursuna yeni başlıyor veya online keman kursu almaya yeni başlamayı düşünüyorsanız ilk olarak sizler için batı müziği konusunda profesyonel eğitmenler ilgilenecektir. Belirli bir süre batı müziği eğitim sistemi ile eğiti gördükten sonra Türk Müziği çalmak isterseniz Türk Müziği alanında sizlere eğitmenlerimiz yardımcı olacaktır.

Başlangıç için Batı Müziği eğitimi alınmalıdır!

Keman kursuna yeni başlıyorsanız seçim yapmadan batı müziği veya Türk müziği konusunda ayrım yapmadan direk batı müziği ile başlanması ve bu şekilde ana temeli oturtmalısınız. Daha sonrasından seçim yapmak çok daha mantıklı bir hamle olacaktır.

Önce boş teller de yay alışmaları yapılmalıdır. Daha sonrasında yay hareketli oturduktan sonra nota süreleri öğretilmelidir. Sonrasında parmaklarımızın basıldığı yerler ve bu yerler de yapılan bolca gam sizlerin keman konusunda belirli bir seviyeye gelmesini sağlayacaktır.

Sıfırdan başlayıp profesyonel olana kadar bizlere emanetsiniz!

Her Seviyeye Uygun Keman Kursunuz Var Mı?

Keman kursu İzmir olarak sizlere keman eğitiminde Kaya Sanat Akademi olarak keman dersi için başvurduğunu deneme dersinden sonra keman edinmenizden tutup son derse kadar sizlere profesyonel keman koçluğu yapacağımızı unutmamalısınız.

Öncelikle keman da melodiler çıkarmanızı sağlayarak kemanda sıkılmanızı ve bir kaç şarkı çalmanızı sağlıyoruz. Bu süre içerisinde kemanı bırakmadan keman notalarına da hakim olmanızı sağlıyoruz.

Yavaş yavaş hem notalara hem de keman çalmaya hakim olmanızı sağlıyoruz

Belirli bir aşamaya geldiğiniz de quartet veya orkestramıza davet ediliyorsunuz!

Keman kursuna başladığınız zaman kemana hakim oldunuz ve bu süreçte iyice hakimiyetiniz arttı ve artık tek başınıza derslere gelip eser çalıp gitmenizi istemiyoruz. Şef Eren Kaya ile kurduğumuz orkestralarımız da keman çalma fırsatını edinebilirsiniz.

Kaya Sanat Akademi dediğiniz zaman hepimizin aklına durmak bitmek bilmeyen etkinlikler gelmektedir. Bizler bundan dolayı sürekli alttan yetişen iyi kemancı olanlar ile beraber provalı çalışmalarla sizlerin keman seviyesini yükseltiyoruz.

Orkestra da çalmak için profesyonel eğitim veriliyor !

Sıradan bir keman eğitimi olarak değil de İzmir de keman kursu olan Kaya Sanat Akademi ile hobi olarak başladığınız keman eğitiminizi belirli bir aşamaya taşıyıp çok zevk alacağınızı unutmamalısınız. Keman kursunun yanında orkestrada çalabilmeniz için armoni ve çok sesli müzik eğitimi verilmektedir.

Bu eğitimlerle beraber çok temiz kulağa hoş gelecek şekilde keman çalan ve  çok sesli müzik yapabilen açıkçası bunların hepsine hobi olarak keman kursu alan öğrencilerimizin hakim olduğunu görmek çok güzel bir duygu olduğunu söyleyebiliriz.

Bundan dolayı her seviyeye uygun keman kursunun olduğunu bilmenizi isteriz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı