Kaya Sanat Blog

Elektro Gitar Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Kısımlar

Kaya Sanat Akademi olarak İzmir gitar kursuna başlamadan önce eğer ki gitar almak isterseniz sizlere yardımcı olacak önemli bilgiler vermek isteriz. Gitar çalmak için sizlere gerekecek en önemli bilgi gitarınızı kaliteli kılan en önemli kıstaslardan birisi manyetiklerdir.

Gitar manyetikleri bir arabanın lastikleri kadar önemlidir. Manyetikleriniz kötüyse gitarınızın kasasının veya görünüşünün çok şık olması önemli olmadığını söyleyebiliriz. Önemli olan çıkan sestir. Bu şekilde düşünmeniz sizler açısından daha önemli olmalıdır.

Manyetik olarak bir çok markanın bir çok modeli bulunmaktadır. Sizler bütçenizi belirledikten sonra hangi manyetiği alacağınıza gitar kursuna geldiğinizde gitar eğitmenimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Kaliteli manyetikleri üzerilerinde olan gitarlardan bahsetmek istiyoruz. Özellikle fender, cort üst modelleri , yamaha, les paul, epiphone gitarlar ve üst modelleri için manyetiklerine ayrıca dikkat etmenize gerek yoktur. Sound olarak sizleri son derece tatmin edeceğini düşünüyoruz.

Bizler,Karşıyaka gitar kursu olarak amacımız sizlere en uygun ve en verimli gitarı aldırmak bunun yanısıra uzun süre değiştirmeyeceğiniz bir gitar almanıza yardımcı olmaktır. Bu konuda kendimize gitar satın alıyor gibi detaylı özverili şekilde yardımcı olacağımıza hiç şüpheniz olmasın.

Sap kısmı elinize otursun

Elektro Gitar Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Kısımlar

Gitar satın alırken muhakkak denemelisiniz. Deneme sırasında akor bastığınızda rahat şekilde gitarı kavramanız ayrıca akor basarken ellerinizin kasılmaması gerekir. Özellikle kalın tuşeli yani kalın saplı gitarlar gerek hızlanmanız açısından gerek uzun süreli performans sırasında sizleri çok daha çabuk yoracaktır.

Mutlaka satın alacağınız gitarınızı amfide deneyin

Elektro gitar almadan önce alacağınız gitarın nasıl bir ses çıkaracağını biraz da alacağınız amfi belirlemektedir. Bundan dolayı elektro gitar alırken alacağınız amfiyi de belirlerseniz. Bu konuda daha mantıklı ve sağlam adım atmış olacaksınız.

Örneğin çok güzel bir fender gitar aldınız fakat sıradan bir amfiye taktığınız da hayal ettiğiniz o sesi alma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

İkinci el gitarları da düşünebilirsiniz

Elektro Gitar Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Kısımlar

Özellikle günümüzde tüm yeni enstrümanlar maalesef ki dolar üzerinden satışa sunuluyor. Bu durum da bizleri ikinci el sitelerine yönlendirmektedir. İkince el gitarlarda dikkat etmeniz gereken durumlar ise öncelikle gitar jak giriş kısımlarında yaşanan temassızlıklar,bunun yanında ise manyetiklerde yaşanan oksitlenme ve sap ayarıdır.

Alacağınız gitarlarda yukarıda saydığımız durumlarda bir sıkıntı yoksa bu gitarlar fiyatlarıda uygunsa alınabilir. Dilerseniz gitarınızı sıfır alıp gitar amfinizi ikinci el de alabilirsiniz. Başta dediğimiz gibi önemli olan sizlerin en verimli madii olarak sizleride yormayacak bir şekilde müzik hayatına girmenizi sağlamak bizlerin görevidir.

Elektro gitar kursuna yazılmadan önce gitar almamalısınız!

İzmir gitar kursu olarak her öğrencimize aynı konuda yönlendirmeye çalışıyoruz. Hiç bilmeden gidip gitar almak yerine mutlaka gitar eğitmenimizden gerekli ipuçlarını alarak daha uygun aynı zamanda uzun süreli gitara sahip olmanızı isteriz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir