KurslarMüzik Kursları

Çocuk Piyano Kursu İzmir

Çocuklar İçin Özel Piyano Kursu

Enstrüman çalmak istisnasız geliştirir bunu hepimiz biliyoruz . Ya Piyano Dersi ?

Piyano dersi özellikle beyni kategorilere bölmede ve algılama konusunda sizleri bir üst seviyeye atan enstrümanların başında geliyor.

İzmir‘de faaliyet gösteren piyano kursu ile ücretsiz deneme dersine gelen 5 ile 10 yaş arası tüm çocuklarımızın özellikle istediği bir enstrüman yoksa istisnasız piyano çalmasını öneriyoruz.

Çünkü teknoloji ile birlikte çocukların %50 şimdi yanı her iki çocuktan bir tanesi tablet telefon veya bilgisayar ile çok fazla vakit geçirmelerinden dolayı dikkat ve algı konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Biz piyano eğitmenleri piyano çalmanın önemini ve çocuklar da yarattığı etkiyi önce velilerimize daha sonra çocuklarımıza anlatıyoruz.

Ortalama 3 yıl piyano çalan bir çocuğun sayısal zekası bunun yanında pratik düşünme ve iletişim kurma yetisi enstrüman çalmayan çocuğa nazaran 3 kat daha gelişmiştir.

Çocuk Piyano Kursu İzmir
Çocuk Piyano Kursu İzmir

Çocuklar için piyano çalmak neden önemli?

Piyano çalmak üzerine yaptığımız sohbetler de çocukların gün içerisinde beyninin iki lobunu da aynı anda kullanacağı bir eylem olmadığını ve bu mükemmel bir beyin egzersizi olduğunu ısrarla çocukların bu mükemmel doğal beyin ilacını kullanması gerektiğini savunduk.

Çocuklara özel piyano kursu

Hafta da bir gün bir saat ile başlayan piyano serüvenimiz daha sonrasında da bütün hayatınıza yayılacaktır. Çaldıkça çalasınız gelecek ve bunun üzerine hiç durmadan gideceksiniz. İzmir Piyano kursu olarak mükemmel hissi çocuklarımız acilen tatması gerektiğini düşünüyoruz.

Piyano kursu ile alakalı merak edilen sorular

Okuma yazma bilmeyen çocuklar nasıl nota öğreniyor?

Öncelikle küçük yaşta ki çocuklarımız piyano ile tanıştıktan sonraki süreçte hem eğitmenlerin hemde ailelerin çok hassas yaklaşması gerekir.

Hemen çalsın hemen öğrensin diye baskı yapmak piyano için kaygı bozukluğuna yol açar ve piyano çalmak istemez.

Nota öğretirken sıkmadan yavaş yavaş gerek renkler ile gerekse işaretler ile nota öğretmeye başlarız. Nota öğrenme sürecinde de kesinlikle acele etmeyiz.Önceliğimiz eğitmenini sevmesi ve piyano çalmanın zevkli bir uğraş olduğunu algılamasını hedefliyoruz.

Hemen piyano almalı mıyız?

Piyano kursuna başlayan çocuklar için piyano alma olayı biraz riskli olacaktır. Nihayetinde çocuklarımızın sıkılma eşini düşüktür. Piyano aldıktan sonra çalmak istemez ise dekor olarak durmasını istemeyiz.Bu yüzden eğitmenimiz sizlere piyano alacağınız zamanı söyleyecektir.

Peki evde nasıl tekrar edecek?

Piyano yerine 2.ayda küçük bir Org almanız gerekecektir. Ortalama 400 ile 800 tl arasında değişen tuş hassasiyet modu olan bir Org almanız bizleri 2 sene boyunca idare edecektir.

Kaç saat piyano dersi almalı?

Çocuklar hassastır. Özellikle onlara hiç bilmediği bir şeyi birisinin 1 saat boyunca öğretmeye çalışması çocuklar için yeterli gelecektir. İki saat ders alma durumu ise piyanoya başladıktan 1 sene sonra gerçekleşebilir.

Kaç gün açıksınız?

Kaya Sanat Akademi haftanın 7 günü sabah 09/00 akşam 22/00 arası hizmetlerine devam etmektedir.

Piyano kursuna başlamadan önce almamız gereken bir şey var mı?

Derslere gelirken hiç bir şeye ihtiyacınız olmayacaktır. Kurumumuz da bulanan kaynaklar yeterli olacaktır. Ekstra bir materyale ihtiyacımız olursa sizlerle paylaşmaktayız.

Çocuklar için Piyano Kursu Fiyatları

Piyano kursu fiyatları yada başka bir konuda bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. En kısa sürede tarafınıza dönüş sağlayacaktır.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı