KurslarMüzik Kursları

Yeni Başlayanlar için Yan Flüt Kursu

Yan flüt kursu olarak sizlere bir kaç önemli bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle yan flüt kursu İzmir şeklinde araştırmalarınız doğrultusunda bizlere ulaştığınız için çok teşekkür ederiz. Yan flüt çalmak bilinenin aksine klarnet kadar zor değildir.

Aklımız da hep nefesinizi tutmanız gerektiği veya ses çıkarmanın zor olduğu bir algı az da olsa oturmuştur. Özellikle Karşıyaka yan flüt kursu olan Kaya Sanat Akademi’de yan flütten ses çıkarmak ilk derste gerçekleşiyor. Bizler ilk derste yan flütten ses çıkaracağınızı garanti ediyoruz.

Konusunda uzman eğitmenlerimiz bu konuda sizlere eğlenceli bir ders imkanı sunarak derslerden hem maksimum verimi hemde sıkılmadan keyifli bir ders yapmanızı hedefliyor.

Yan flüt çalmak zor mu?

Yan flüt kursuna başladıktan sonra sizler de göreceksiniz ki sadece günde 30 dakika ayırarak güzel bir şekilde yan flüt ile şarkılar çalabileceksiniz. Amacımız hemen kursa kaydolun ve bizlere hemen para ödeyin değildir.

Öncelikle sizler ben ne olursa olsun günde 30 dakika ayırabilir miyim sorusunu kendinize sormanız gerekmektedir. Bu sorunun cevabı evet ise bizler sizlere İzmir yan flüt kursunda çalabileceğinizi garanti ediyoruz.

Yetenek önemli ama çalışmak çok daha önemlidir. Sizler hobi olarak kendinize veya arkadaş ortamızda keyifli vakit geçirmek kısacası hobi olarak yan flüt çalmak için yetenek değil çalışmaya ihtiyacınız olacaktır.

Yan flüt kursları birebir mi yoksa grup dersi olarak mı yapılıyor?

Yeni Başlayanlar için Yan Flüt Kursu

Yan flüt kursuna başladığınız da kurslarımızın iki şekilde yapıldığını göreceksiniz. İlk seçeneğiniz birebir eğitimdir. Birebir eğitim derste hocamız ile siz klimalı ortamda 55 dakika sadece sizinle ilgilenecek bir ders sistemi ile sizlere kısa sürede öğrenmeniz gereken her ayrıntıyı göstermeye çalışıyor.

Yan flüt öğretmenimiz sizler yan flüt çalmaya çalışırken sizlere destek olmak amacıyla kendi enstrümanını sürekli size eşlik etmek için elinde tutar.

İkinci seçeneğiniz ise grup dersidir. Grup dersleri toplu olarak sosyalleşmeyi sağlayacağı gibi ortak orkestra mantığını da sizlere kazandıracaktır. Pandemi dolayı ile derslerimiz de maksimum 2 kişi aynı anda ders alabilecek bir kural getirdik. Yani toplamda derslik içerisinde eğitmen dahil 3 kişi olabilirsiniz.

Hafta da 1 gün 1 saat yeterli olur mu?

Bir insanın maksimum konsantrasyonu 30-35 dakikadır. Bu süreden sonra yavaş yavaş algılamamalar başlayacaktır. Yan flüt kursunda ise dersler 55 dakika ve özel ders seçeneği ile beraber daha fazla sıkıştırılmış bir eğitim alabiliyorsunuz.

Ders içeriğinde sizlere öğretilme eseri çok daha verimli bir duruma getirmek için ders haricinde de çalışmanız gerekmektedir.

Nota bilmiyorum çok zorlanır mıyım?

Yeni Başlayanlar için Yan Flüt Kursu

Nota bilmemeniz bizler için çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Notayı yan flüt çalarken öğrenmek bu sürede yan flüt eşliğinde basit şekilde nota öğrenmek çok daha verimli olacaktır. Nota öğrenmek sizlerin çok daha kısa sürede ilerlemenizi sağlayacaktır.

Yan flüt kursuna kaç yaşında başlanır?

Yan flüt kursu için nefesinizin çok güçlü olmasına gerek yoktur. Bundan dolayı yetişkin olmayı beklemenize gerek olduğunu düşünmüyoruz. Sadece istemek önemlidir. Bizler Karşıyaka yan flüt kursu olan Kaya Sanat Akademi’mize 8 yaşından itibaren öğrenci kabul ediyoruz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı