Kaya Sanat Blog

Keman Kursu Merak Edilenler

Keman kursuna başlayan öğrencilerimiz için öncelikle kişisel bir planlamak hazırlayarak eğitime başlıyoruz. Çünkü keman dersine başlamadan önce öğrencimiz de gideceği yolu bilmeli ve buna göre aklında soru işareti kalmaması gerekir. Keman eğitimi sırasında amacımız en kısa sürede ve en temiz şekilde keman öğretmek ve keman konusunda kulağa güzel gelecek sesleri çıkarmasını sağlamaktır.

Keman Kursu Birebir Olmalı

keman dersi

Keman kursu alacak öğrencilerimiz öncesinde bir araştırmaya girer bu araştırmada tabi ki keman kursu fiyatı önemlidir. Örneğin bir kursun reklamında % 50 indirim ile 250 liraya gördüğünüz zaman soracak sorularınız olmalı. 4 kişilik bir sınıf dersinde keman da başarılı olmak için yaklaşık 2 sene eğitim almanız gerekir. Bizim amacımız ise bu kadar zaman ve bütçe ayırmadan daha kısa sürede tatlı bir disiplin ile keman kursunu maksimum 1 yıl içerisinde başarmanızı sağlamaktır.

Keman kursu içerisinde bire bir yapılan dersler de sizlerle 50 dakika boyunca ilgilenen profesyonel bir eğitmen ile beraber ders almak emin olun ki çok kısa sürede sizleri başarıya götürecektir. Çünkü dersler içerinde sizler hiç bir şekilde şurayı anlatmadı ama yapmamı istiyor gibi düşünce gelmeyecek.

Keman eğitim çok bıçak sırtı sorumluluk gerektiren bir kurstur. Çünkü keman çalma aşamasında öncelikle keman alışma süreciniz vardır. Bu süreçte sizlere görev düştüğü kadar bizlere de görev düşüyor. İlk keman derslerinde çok daha ayrıntılı anlamayacağınız hiç bir konunun kalmaması gerekiyor.

Keman Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

keman öğrenmek

Keman öğrenmek tamamen sizin ve keman kursunuzun eğitim sistemi ile alakalıdır. Keman kursunda Kaya Sanat Akademi keman dersine bakış açısı olarak çok fazla eğitim sistemini sıkıcı hale getirmeden sizlere kemanı öğretmek öğrenme sürecinin yanında yaylı orkestrası ile beraber derslerini pekiştirmenizi sağlamaktır.

Bundan kaynaklı keman öğrenmek ortalama bizlerle beraber 1 yıl maksimum 1.5 yıl sonrasında tamamlanır.

Keman Öğrenirken Nota Öğrenmek Zorunda Mıyım?

müzik kursu

Keman derslerine başlarken nota öğrenmeniz sizlere çok faydalı olacaktır. Ortalama 1 yıllık keman eğitiminde nota öğrendiğiniz zaman bu eğitim 8 aya düşmektedir. Çünkü bir derste notasız 1 eser çalabiliyorken keman notası okuyabilen öğrencimiz ile 3 eser çalabiliyoruz. Bu durumda da daha fazla eser çalabildiğimiz için daha fazla teknik öğrenmiş oluruz.

Nota demek rota demek nota öğrenmek de zor değil emin olun. Derslerle birlikte yani keman çalarken nota öğreniyoruz. Ayrı olarak sizleri nota ile sıkmıyoruz.

Keman Kursuna Başlarken Keman Alalım Mı?

keman dersi

Keman dersine başlarken öncesinde keman almanızı istemiyoruz. Kurumumuz da yeterince keman bulunmaktadır. Bu kemanlar dilediğinizce ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Keman dersinde öncelikle 3 dersi bitirdiğiniz de sizlerle kısa bir toplantı yapılır. Bu toplantı sonrasında keman konusunda nasıl gittiğiniz sevip sevmediğiniz konusunda bir görüşmeden sonra keman alıp almamaya karar veririz.

Keman almaya karar verdiğiniz zaman sizlere uygun fiyatlı ve verim alacağınız kemanı almanıza yardımcı oluyoruz. Gerek 2. el gerek sıfır keman konusunda bizlere danışmadan keman almanızın riskli olduğunu söylemeliyiz.

Evde Keman Çalışabilmek İçin Ne Yapmalıyım?

keman kursu

Keman sesi yüksek bir enstrümandır. Bundan dolayı keman kursuna başlayan öğrencilerimiz evde keman çalışmak isterler. İlk başlarda komşular ne olduğunu anlamazlar ama yavaş yavaş sıkıntılar başlar. Bundan dolayı hemen keman alır almaz keman susturucusu da alarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Keman susturucuları ortalama 30 lira ile 100 lira arasındadır.

 

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir