Kaya Sanat Blog

Keman Dersi Fiyatları

Keman kurslarına başlamayı düşünen keman severler çok normal olarak keman dersi fiyatlarını da merak ediyor. Çünkü alışveriş yaparken de aslına bakarsanız ilk olarak fiyatına bakarız sonra diğer özelliklerine bakarız.

Bu çok ama çok normal çünkü bizler maaş aldıktan sonra aylık hesaplamalarımızı yapmak zorundayız. Çünkü ülke olarak gelir düzeyimiz belli olduğu için har vurup harman savurarak maaşlar kazanmıyoruz.

Online keman kursu için de İzmir keman kursu için de bizler fiyat politikasını bir üniversite öğrencisi bursu veya kredisi ile keman kursu alabileceği şekilde ayarladık. Bu bizim için içimizi rahatlatan bir kıstas oldu. Açıkçası sanatın içerisinde para bunun yanında ticari kaygılar çok çok midemizi bulandırsa da bu konuda görüşümüz net olarak budur.

Tek fiyat ve öğrencilerin kimseye ihtiyaç duymadan kendi kazançları ile ders alabilecek sınırda olmasını istiyoruz.

Keman kursu ucuz olsun diye kemanda soğumayın!

Keman Dersi Fiyatları

Evet keman kurs fiyatları önemli olduğunu bizler de yazımızın ilk girişinde bahsettik. Fakat bir çok öğrenci kurstan buraya geldiğinde kemanı bırakmış ve isteksiz halde geliyor. Tabii ki de soruyoruz. Bu konuda sohbet ediyoruz. Duyduklarımız açıkçası keman çalan öğrencileri sıkmaktan başka bir şeye yaramaz.

Keman kursu ücretleri çok uygun geldi. Aman ya ne olacak ki virtüoz olacak değilim ki biraz öğreneyim bana yeter şeklinde düşünmenizi kesinlikle ve kesinlikle düşünmenizi istemiyoruz. Oldu ki düşündünüz sizlere olacaklardan bahsedelim

İlk olarak keman ile sürekli boş yay çekeceğiniz için bu konuda sıkılacaksınız. Boş yay çalışması tabi ki yapılır ama herkese 3 ay boş yay çekimi yaptırırsanız hevesinizden eser kalmayacaktır. İnternetten bulunan egzersizler sizlere çaldırılırsa en büyük yanlış orada başlıyor.

Her keman öğrencisinin öğrenim yöntemi bunun yanında algısı farklıdır. Bundan dolayı da bizler nota programı kullanıp öğrencilerimizin eksiği ne ise yani nereyi yapamıyor ise oraya uygun egzersiz yazabiliyoruz.

Keman çalmaktan nasıl sıkılırsınız?

Keman kursuna hevesle başladıktan bir süre sonra acaba ben çalamayacak mıyım gibi kaygıların oluşumunda sizlere olası nedenleri sıralamak isteriz. Sizler de bu nedenlerden bazılarını yaşıyorsanız mutlaka kursunu değiştirmelisiniz.

Çünkü aslında size uygun bir eğitim modeli belirlenseydi öğrenme ile motivasyon aynı anda devam ederdi. Evet keman uzun süreçte öğrenilir fakat bu öğrenme süresinde bizler mutlaka motivasyonu yüksek tutmak istiyoruz.

  • Bir derste 3 veya daha fazla keman öğrencisi ile ders yapmak.
  • Öğrencinin anlamadığı yeri empati yaparak tanımlayamamak.
  • Derste az şey öğretip eve çok ödev vermek
  • Keman öğrencisi ile sürekli keman çalmak. Yani piyano veya ritim eşliği yapmamak
  • Siz çalışın ben geliyorum diyen eğitmen

Keman dersi fiyatları eğitim kalitesinin önüne geçmesin!

Keman Dersi Fiyatları

Keman dersi fiyatları uygun ama eğitim kalitesinin kötü olduğu yerde 3 sene kursa gitmektense biraz daha bütçe ayırıp 1,5 yılda keman öğrenmek çok daha ekonomik bir tercih olacaktır.

Keman dersine başlarken mutlaka sadece “keman dersi fiyatlarını soracaktım” değil bunun yanında neler öğreteceğimizi daha sonrasında hangi eğitim modelini uygulayacağımızı daha sonrasında şarkı çalma konusunda seçimimizin nasıl yapılacağı hususunda bu bilgileri İzmir’de keman kursu veya online keman kursu için aradığınız kurumları sorarsanız daha kolay ve daha huzurlu karar verebilirsiniz.

Sizleri anlayan dinleyen yeri geliyor dertleşen ve sizleri ticari gelir kaynağı olarak görmeyen kursları tercih etmelisiniz. Bu durumda vereceğiniz 50 TL artı ücret sizleri üzmeyecektir. Bu konuda amacımız sizlere çok daha kısa sürede çok daha huzurlu bir kurs ortamı sağlamak olduğunu unutmamalısınız.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı