Duyurular

Kaya Sanat Orkestrası

Kaya Sanat Senfoni Orkestrası özellikle öğrencilerden oluşturduğumuz bir topluluktur. Bu orkestra da yaklaşık 20 keman, 5 çello, 5 vokal, 3 elektro gitar, 2 akustik gitar, bateri, perküsyon, 2 yan flüt‘ün bulunduğu sahnede yaklaşık 50 kişinin bulunduğu mükemmel bir konserdi.

Bu konsere yaklaşık 7 aydır hazırlanan orkestramız son 2 ay kala bu konseri sosyal sorumluluk projesine çevirerek tekerlekli sandalye ile hayatını sürdürmek zorunda kalan Çetin adlı kardeşimiz için konser geliri ona teslim edilmek üzere planlanmıştır.

Yaşları 8 ile 40 olan orkestra öğrencilerimiz Senfonik Rock Konseri formatını seçerek birbirinden güzel 12 eser seslendirmiştir. Konserin tüm geliri sahnede Çetin ve ailesine teslim edilmiştir. Sadece kurs ortamı değil iyilik yapmayı öğreten sosyal sorumluluk projelerinin ön planda olduğu bir kurs ortamı oluşturmaya sizlerin desteği ile devam ediyoruz.

Kaya Sanat Akademi olarak keman ve çello kursu alan öğrencilerin sadece solo olarak çalmaları değil bunların yanında orkestra ve nota yazımını da ders içeriğinde öğretmeye çalışıyoruz.

Çocuklarımız bu yaşlarda sosyal sorumluluk projesi kapsamında hem bu duyguyu hissetmeli hem de ileride kendileri de böyle organizasyonlar için önderlik etmeleri gerektiğini savunuyoruz.Dünya bu çocuklar sayesinde güzelleşecek.

Kaya Sanat Akademi kuruluş amaçları doğrultusunda en büyük hedeflerimizden bir tanesi öğrencilerimizin emeklerinin karşılığını ailesi yada sevenleri ile paylaşmasını sağlamaktır. Günümüz de sanat merkezlerinde öğrencilerimizin çok uzun süreler ders aldığını fakat bu dersler sonucunda özgüvenli bir şekilde çalamadığını yada güzel bir şekilde çalamadığını görüyoruz.

Bu durum hem öğrencilerimizin okul yoğunluğu,sınavları yada az çalışmalarından kaynaklandığını bunun yanında ise eğitmenin sadece parça çalması yönünde işlediği derslerden dolayı bu sorunlar oluşabiliyor.

Alınan derslerde en kısa zaman da grup çalışmaları orkestra ve solo çalgı performansları sergilenirse öğrenci kendini kötü hissetmemesi adına çalışacaktır.

Konserimizden görüntüler

Konserimize ait videolar

Kaya Sanat Akademi Senfonik Rock Konseri

Kaya Sanat Senfonik Rock Orkestrası-İzmir Marşı

Kaya Sanat Senfonik Rock Konseri-Uçak Yaparım

Kaya Sanat Akademi olarak öğrencilerimizin enstrüman öğrenmelerinin yanı sıra kurumumuzda ücretsiz olarak bir çok etkinliğe katılmalarına olanak sağlıyoruz. Yeni etkinliklerimizi Duyurular sayfamızdan takip ederek sizlerde ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı