KurslarMüzik Kursları

İzmir Karşıyaka Gitar Kursu

Gitar çalmak için uzun süre kursa gitmeniz gereken enstrümanlardan değildir. Kısa sürede bir çok şarkı çalıp aynı zaman da da söyleyebilirsiniz.
Bunun için yapmanız gereken Kaya Sanat Akademi’den Ücretsiz deneme dersi talep etmeniz olacaktır.

Bu süreçte eğitmenlerimiz sizlere gitar alım konusunda yol gösterecektir.
Gitar Kursuna başlarken sizleri temel eğitimi bozmayacak şekilde hızlıca çalıp söyleme üzerine yetiştiriyoruz. Ortalama 2 ay da bir çok şarkıyı gitarla çalabilecek ve üzerine söylemek isterseniz de söyleyebileceksiniz.

Konusunda uzman eğitmenlerimiz akorların basılışı yanısıra gitar çalım mantığını usta-çırak ilişkisi ile kosa sürede sizlere aktaracaklardır.

Elektro Gitar çalmak için klasik gitardan başlamak gerekir şeklinde bir kural kesinlikle yoktur.Sizlerin keyif aldığı tarz vardır.Elektro gitar ile hemen kursa başlayıp rock müziğinin tadını hemen hissedebilirsiniz.
Elektro gitar veya klasik gitar çalarak okulda kurduğunuz müzik guruplarına yahut arkadaş ortamında çalabilir farkındalığınızı arttırabilirsiniz.

Ayrıca kursa gelirken hemen gitar almanıza gerek yok.Kursumuzda bulunan tüm gitar çeşitlerini istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka’da bulunan ve izmir gitar kursu denilince herkesin bildiği müzik eğitim merkezi Kaya Sanat Akademiye uğrayıp deneme derslerine mutlaka gelmenizi tavsiye ederiz 🙂

Gitar Kursu ile alakalı Sıkça Sorular Sorular

Parmaklarımın boyutu ve şekli önemli mi?

Gitar kursu için merak edilen sorulardan bir tanesi parmak ve el yapısının gitara uygun olup olmadığıdır. Gitar çalmak için el yapısının öneminden çok sizlerin çalışması bütün sorunu ortadan kaldıracaktır.Çünkü akor basmak aynı akoru sürekli basarak el kaslarınızı çalıştırmalısınız.

Gitar Satın Almam Gerekir Mi ?Gitar kursu için derse gelmeden fazla bütçe ayırarak gitar almanızı istemiyoruz.
Özellikle ilk 2 hafta kursumuzda bulunan gitarları ücretsiz ve istediğiniz süre boyunca kullanabilirsiniz.Daha sonrasında eğitmenlerimizin tavsiyeleri ile güzel bir gitar almanız mümkün olacaktır.

Ne zaman şarkı çalabilirim?

Derslere başladıktan sonra temel gitar çalım kurallarından sonra yavaş yavaş akorlar ile devam edebiliriz.Akorları öğrenmeniz şarkı çalabilmeniz için asıl temellerin atılması demektir.Bu sizlerin gitara zaman ayırmanız ve sizlere verilen egzersizleri çalışmanız gerekmektedir.Süreyi sizler kısaltıp sizler uzatırsınız.

Gitar çalmak için nota öğrenmelimiyim ?

Enstrüman çalmak nota öğrenmek işlerinizi kolaylaştırır.Ayrıca nota öğrenirken çalacağınız ezginin bütün yapısınıda öğrenmiş oluyorsunuz.
Gitar kursunda ise kolay nota okunulması için tab dediğimiz tel ve parmak numaraları olan bir sistem geliştirilmiştir.Bu nota sistemi ile işiniz çol kolay olacağından eminiz.Bir de akor sistemi ile gitar öğrenebilirsiniz.Bu sistemde ise sizlere çalacağımız eserlerin akor dediğimiz kalıpları öğretiyoruz.Bu sayede akorlara bakarak bütün şarkıları çalabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

İlginizi Çekebilir
Kapalı