Hakkımızda

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde bulunan sanat evimiz, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı olup kurumumuzda enstrüman dersleri verilmektedir.

Kaya Sanat Akademiyi kurma aşamasından bugüne kadar tek gayemiz; sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yaratmaktır.

Ders sırasında sınıfımızda bulunan teknik donanım sayesinde eserlere eşlik edebilirsiniz. Derslerden sonra kursumuzda bulunan kütüphanemizden yararlanarak kitap okuyabilir, etüt yapabilir, ayrıca dinlenebilirsiniz.

Bizler Kaya Sanat Akademi’nin bireysel ticari bir merkez olmasını kesinlikle ve kesinlikle istemiyoruz. Kurumumuzda bulunan Wi-Fi, TV alanı ve ayrıca mini kafeterya ile beraber vakit geçirebileceğimiz bir ortak kullanım alanımız mevcut.

Haftanın 7 günü sabah 09:00 ile akşam 22:00 arası sizler için hizmet veriyoruz.

Bireysel derslerin yanında mutlaka ve mutlaka orkestra grupları oluşturuyoruz. Bu, bizim en önemli misyonlarımızdan bir tanesidir.

Keman öğrencisi belli bir aşamadan sonra piyano öğrencisi ile düetler yaparak belli bir hedefi olmasını sağlıyoruz. Artık kursiyerlerin derslerini gördükten sonra  eve gidip etüt çalışmasını istemiyoruz.

Tabii ki etüt faydalıdır ancak uzun süre etüt çalıştırılıp sonra ezgilere geçirmek öğrenciyi geriye atmaktadır. Bu yüzden derslerde etüt çalıştırılırken mutlaka eserin içine yedirilmelidir.

Kurumumuzda ders alan her öğrenci yıl sonu konseri, dönem konseri veya hafta sonu dinletilerinde yer alacaktır. Bu teklifimizi bütün öğrencilerimize sunuyoruz.