Kaya Sanat Blog

Keman Çalmanın Faydaları

Keman çalmak başlı başına konsantrasyon bunun yanında unutkanlığı öteleyen algılarımı açmaya yarayan müthiş bir hobidir. İzmir’de keman kursuna başlayan öğrencilerimiz keman çalarken bir yandan keman eğitmenini dinleyip diğer yandan da kemana yoğunlaşmaya çalışırlar.

Bundan dolayı da hafıza olarak hem daha seri şekilde ezberlerler hem de keman dersi ile başlayıp normal hayatlarında da bu seriliğe ulaşırlar.

Aynı anda birçok iş yapıyoruz!

Online keman kursu‘da olsa İzmir’de keman eğitimi de olsa sizlere keman çaldırırken notayı okuyup çok kısa sürede beyninizden sinyal gönderip ellerinize de aktarmaya çalışıyoruz.

Burada keman çalarken önce notayı okuyup anlamak sonrasında düşünüp doğru notayı sol elinize aktarmak sonrasında da sağ elini ile ilgili telden o notanın yayını çekmek ve bunu şarkı çalarken art arda yapmak sizleri çok ama çok geliştirir.

Unutkanlığı önlemede ki ilk sırada enstrüman çalmaktır

Keman Çalmanın Faydaları

Sadece keman kursu değil piyano kursu bunun yanında bateri kursu, gitar kursu, şan kursu, yan flüt kursu gibi birçok müzik kursu sizlerin hafızasını zorlayıp düşünme ve ezberleme yetinizi geliştirdiği için bir çok egzersizden çok daha faydalıdır.

Enstrüman kursları aslına bakarsanız biraz daha teknolojiden uzak kalmak biraz daha çocuklarımızı bilgisayar ve,tablet ve telefondan uzak tutmaktadır. Böyle olunca biraz daha az stres bunun yanında daha fazla mutluluk ve başarma dürtüsü kısacası anı yaşamayı öğreniyorlar.

Sosyal ortam ve müzik dolu bir çevre

Müzik kurslarında en önemlisi sosyal kaliteli bir çevre ile stresinizi kontrol altında tutup kendinize yeni arkadaşlar edinmenize yardımcı olur. İzmir’de keman dersine geldiğiniz de bir öğrencimiz daha keman çalıyor.

Hocamız yan yana aynı anda çalmalarını isteyip güzel bir ortam oluşturuyor. Hem sıkıcı değil hem sosyal ortam hem de beraber çalarak gelişebileceğiniz bir kurs  ortamı oluşturuyor sizlere.

Konsantrasyon konusunda özellikle 20 yaş altı bireyler için çok faydalı

Keman Çalmanın Faydaları

Sizler de hak verirsiniz ki tablet telefon ve online derslerden kaynaklı bilgisayar bağımlılığı düşünme konusunda bizleri biraz geriye doğru götürdü. Açıkçası bu konuda bizler çocuklarımızı uzak tutmak adına direniyoruz.

Keman kursu alan öğrencilerimize özellikle vurguluyoruz. Bir hobi edinmek bunun yanında keman kursu alırken yaptığınız alıştırmalar ve egzersizler sayısal dersleriniz de de mükemmel faydası olacaktır.

Unutmayın ki müzik matematiktir. Çünkü nota okumak notaların sürelerini saymak tamamen ritmleri saymak matematikle alakalıdır.

Çoklu düşünme zekasını fark edilir derecede geliştirir

İzmir’de keman kursu veya Online keman kursu alan öğrencilerimize de anlattığımız bir sistem vardır. Öncelikle ilk olarak keman kursuna başlayan öğrencimize keman tutmayı öğretiriz. Buraya kadar problem yok. Sonrasında ise sağ eli ile yay tutmasını sol eli ile notalara basmasını ve bunlardan önce de notaları okuyup ellerine aktarmasını isteriz.

Açıkçası bunları isteriz isteriz diye yazsak da yavaş yavaş çalışa çalışa oturacaktır. Her çalıştığınız da beyninizi üç bölüme ayırmaya çalışmak dahi sizleri bir tık daha geliştirecek görsel ve işitsel zekanızı geliştirecektir.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir
Kapalı