KurslarMüzik Kursları

İzmir Karşıyaka Keman Kursu

İzmir Keman Kursu mu arıyorsunuz?

Özel müzik eğitmeni olarak İzmir’de keman dersi, keman kursu, özel keman kursu, solfej dersi, güzel sanatlar liseleri müzik bölümüne hazırlıık dersi vermekteyiz. İzmir keman dersleri için ayrıntılı bilgi almak için sitedeki iletişim formu yada whatsapp hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Keman çalmanın her zaman zor ve uzun süreçli bir yolculuk olduğunu hep duymuşsunuzdur. Bu süreçte başlayıp bırakanlar yeteneğinin olmadığını düşünenler bir çok başarısızlık hikayesi duymuşsunuzdur.

Şimdi sizleri rahatlatacak ve aslında bu kadar zor olmadığını gösterecek bir kaç yöntem söyleyelim. Keman yapısı gereği perdesiz yani basacağınız yerin belli olmamasından dolayı zor bir enstrüman olarak kategorilendirilir.

Keman kursumuzda öncelikle keman nasıl çalınır? şeklinde 20 dk süren konuyu sizlere anlatıyoruz. Bu süreçte yapmanız gerekenleri sizlere anlatıyoruz.

Keman çalmak için olmazsa olma ana başlıklar var . Öncelikle yay yani arşe hakimiyeti daha sonrasında keman tutuşu ve notaları basacağımız sol el konumudur. Bu kuralları yerine getirdikten sonra ve evde çok değil 30 dk çalışıldıktan sonra herkes ama herkes keman çalabilir.

Keman Kursu İçeriği ve Konuları

  • Yeni öğretim metodları
  • 7 gün sabah 10 akşam 10 çalışma saatleri
  • Öğrencilerimizin öz güveni ve bireylerin kendini ifade etmesi için yapılan etkinlikler
  • Ders haricinde eğitmen gözetiminde ücretsiz etüt
  • Her hafta belirli günlerde İzmir keman kursu öğrencilerinden ikili (duo), üçlü (trio) Gruplar oluşturup veliler ve öğrencilerimize dinletiler yapıyoruz. Bu sayede keman çalan öğrencilerimizde aldıkları  eğitimi sergileyebilecekler ayrıca dinleti yapmaları ruhsal ve bedensel olarak kendilerine iyi gelecektir.
  • Yılda bir defa 4-5 günlük müzik kampları yapıyoruz. Kaya Sanat Akademi İzmir Keman kursu Karşıyaka her yıl olduğu müzik kampının ne olduğu hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklanması; Müzik Kampı; Müzik kamplarının sonunda mini konserler yaparak çalışmalarının meyvelerini almalarına imkan sağlıyoruz.
  • Her yıl  sonunda yapılan yıl sonu öğrenci konserleri ile sahne büyüsünü öğrencilerimize yaşatıyoruz.
  • Her hafta derslerden hariç teori ve solfej dersleri, hem de ücretsiz olarak işleniyor.

İzmir Özel Keman Kursu

Özel Kaya Sanat Akademi, İzmir’in güzide semti Karşıyaka’da bulunuyor. Herkesin ortak buluşma zamanı! Siz de çok geçmeden bu sanat ailesini ve keman kursları almanın ayrıcalıklarından hemen faydalanmak için 0542 696 83 03 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz!

Keman ile ilgili sık sorulan sorular

Keman çalmak için yaş aralığı nedir?

Keman çalmak özellikle hobi olarak çalmak isteyenler “öarkadaş ortamın da veya evde güzel şarkılar çalıp mutlu olmak istiyorum, kendim için farklı bir şeyler istiyorum” diye düşünenler hiç ama hiç vakit kaybetmeden bizleri arayabilirsiniz.

Sadece 30 dk zaman ayırarak bu hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.Şuan en küçük öğrencimiz 6 ,en büyük öğrencimiz ise 54 yaşında olduğunu düşünürsek keman çalmanın bir yaşı yoktur. Bizler bu konuda iddaalı olmak ile birlikte dersler dışında da kurumumuza gelip çalışma odalarımızda çalabilirsiniz. Konusunda uzman eğitmenlerimiz gözetiminde daha hızlı ilerleyebilirsiniz.

Ne kadar sürede şarkı Çalabilirim ?

Günlük bireysel çalışmalarınız ile doğru orantılı ortamala 30 dakika zaman ayırarak 2 ayda şarkıları seslendirmeye başlayabilirsiniz.

Nereden keman alabilirim?

Kursumuz da temin edebilirsiniz. Konusunda uzman eğitmenlerimiz belirlediğiniz bütçe doğrultusunda en iyi enstrümanı seçeceklerdir.

Derslere kendi enstrümanımı getirmem gerekir mi?

Kursumuzda enstrüman mevcut fakat teknik açıdan kendi çalgınız ile derslere gelmeniz sizlerin daha hızlı öğrenmenizi sağlayacaktır.

Ders dışında etüt yapma şansım var mı?

Kurumumuzu arayarak yada mesaj atarak uygun saatler doğrultusunda ücretsiz olarak her zaman çalışabilirsiniz.

Kayıt olmak için sözleşme yada senet imzalamam gerekiyor mu?

Kesinlikle herhangi bir senet sözleşme veya yıllık bir anlaşma yapmıyoruz.

Öğrenci indiriminiz var mı ?

İzmir bölgesinde bu denli profesyonel bir eğitim için ücretlerimiz çok uygun olduğunu söyleyebiliriz.Bunları biz değil öğrencilerimiz söylüyor. :) Ayrıca arkadaş indiriminiz mevcuttur.2 veya daha fazla arkadaşlarınızla yaptığınız başvurularda %25 indirim hakkı kazanıyorsunuz.

Aile indiriminiz var mı ?

Yapmazsak olmaz :) Uygun şartlarda aile indirimimiz mevcuttur.

Keman öğrenmek için hafta da 1 saat ders almak yeterli mi ?

Hafta bir gün temel eğitim olarak yeterli fakat isteğinizle 2 saat olarak da yapılabilir.

Kursa kayıtta yeterlilik sınavı yapılıyor mu?

Kursa kayıtlarda eğitimi sürdürebilecek seviyede ritm kulağınıza bakıyoruz.

Ne çalacağımı bilmiyorum kararsızım ne yapabilirim ?

Kursumuza gelerek bir çok enstrüman da ücretsiz deneme dersi yaparak beraber karar verebiliriz.

Ne kadar çalışmalıyım ?

Günlük çalışmalarınız 20 dk ile 40 dk arasında olabilir. Önemli olan süre değil çalışmanızın içeriğidir.

Çocuklar için ayrı programınız var mı? Herkese aynı program mı uygulanıyor?

Çocuklar için ayrı bir metod ve program uygulanıyor.Ayrıca her çocuğumuz için ayrı programlar belirlenmektedir.

Yetenekli olmak önemli mi?

Yetenekli olmak önemlidir.Fakat düzenli çalışma ile arada hiç fark kalmayacaktır.

Keman çalmak zor Mu?

Keman çalmak zor demek biraz haksızlık olur. Sadece güzel ezgiler çıkarmak veya kısa zamanda ilerlemek için vakit ayırmanız gerekmektedir. Günlük 30 dk çalışarak çok güzel şarkılar çalabilirsiniz. Bu süreçte eğitmenlerimiz maksimum hassasiyet ile dersleriniz de ilerlemeniz için yardımcı olmakla beraber ders dışındaki zamanlarda sizleri kuruma davet edip çalıştırmaktadırlar. Yıllarca keman çalmanın aşılmaz bir zorluğu olduğunu duysak da aslında günümüzdeki eğitim metodları kullanılarak kosa zaman da çok güzel şarkılar çalabilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Benzer Yazılar

İlginizi Çekebilir
Kapalı
WhatsApp Destek Hattı
Gönder